RX 580 PC donuyor

Stray Cat

Centipat
Beyler yeni bir bilgisayar toplamıştım 3 aylık ama son bir haftadır acayip donuyor HDD'yi taradım hiç sıkıntısız görülüyor BIOS güncel sizce bu donmaların sebebi nedir HDD 6 senelik sağlığı %100 cıktı HD Tune'da.

RX 580
16 GB RAM Adata XPG Gammix
ASUS Prime A320M-K
AMD Ryzen 5 2600
Corsair builder series 650W
2-3 dakika da bir bastığım şey yanıt vermeyi bırakıyor masaüstü donuyor ve işlemi durdura basınca ikonlar 5-6 saniyeliğine kaybolup geri geliyorlar.
Disk kullanımı Bazen %100 oluyor sonra bir anda sıfıra iniyor sonra bir daha yüze çıkıyor
Sizce programda sağlıklı çıkmasına rağmen yine de HDD'yi değiştirmeli miyim.
Hem oyunlarda donuyor hem de masaüstündeyken donuyor.

HDD sağlam mı?
HD Tune verilerini tam olarak paylaşabilir misiniz?

HDD sağlam gözüküyor. Belki zararlı vardır sistemde. SSD eklemenizi öneririm öyle bir sisteme.

Gidip Unlost adlı insanoğlunun tavsiyelerini dinlemeyiniz.

Beyler yeni bir bilgisayar toplamıştım 3 aylık ama son bir haftadır acayip donuyor HDD'yi taradım hiç sıkıntısız görülüyor BIOS güncel sizce bu donmaların sebebi nedir HDD 6 senelik sağlığı %100 cıktı HD Tune'da.

RX 580.
16 GB RAM Adata XPG Gammix.
ASUS Prime A320M-K.
AMD Ryzen 5 2600.
Corsair builder series 650W.
2-3 dakika da bir bastığım şey yanıt vermeyi bırakıyor masaüstü donuyor ve işlemi durdura basınca ikonlar 5-6 saniyeliğine kaybolup geri geliyorlar.
Disk kullanımı bazen %100 oluyor sonra bir anda sıfıra iniyor sonra bir daha yüze çıkıyor.
Sizce programda sağlıklı çıkmasına rağmen yine de HDD'yi değiştirmeli miyim?
Hem oyunlarda donuyor hem de masaüstündeyken donuyor.

Hardisc miadını doldurmak üzere sanırım uygun fiyatlı bir SSD işinizi görür oyunlarınız vs eski HDD'te olur sistemi SSD'ye kurarsınız büyük ölçüde sizi rahatlatır. Ancak yine de bütçeniz yeter ise bir de yeni HDD almanız en iyisi olacaktır.

20200718_165337.jpg

Sorun büyük ihtimal HDD'de. HDD'nin sıkıntısı yok, Windows 10 sadece HDD olan sistemlere işkence uyguluyor. O yüzden.

Bence ucuzundan 120GB SSD almalısınız. Windows 10'u ona kurarsanız sistem uçar :)
Birkaç hafta önce böyle bir sıkıntı yoktu Neden şimdi böyle yapmaya başladı
20200718_165337.jpg

Başka ne sebep olabilir ki böyle bir donmaya
20200718_165337.jpg

Başka ne sebep olabilir ki böyle bir donmaya
Oyunlarda da hiç donma yoktu son bir haftada acayip donmalar yaşanmaya başladı

Değerleri kötü değil hocam. Sistem şişmiştir kullana kullana. Windows 10'da zaten HDD'lerde pek iyi çalışmıyor.

Temiz kurulum belki probleminizi çözebilir. Çözmez ise SSD almanız lazım. HDD'yi depo olarak kullanabilirsiniz.

Geri
Yukarı