RX 580 Ryzen 5 3600'lu sistemde performans düşüşü

berad90

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba yaklaşık 7 8 aydır oyunlarım droplu bir şekilde oynuyorum. Bilgisayarı ilk aldığımda hiçbir sorun yoktu ama 1 2 ay sonrası oyunlar aşırı derecede kasmaya başladı bu sorun bir tek bende değil.

Technopat'taki bir arkadaşta daha olmuş ancak kendisine ulaşamadım R5 3600 sistem sürücü güncelledikten sonra performans düşüşü benzer olarak işlemcilerimiz aynı anakart modelimiz aynı ama benimki Gigabyte Toshiba HDD RX 580 16 Kingston RAM NVMe M.2 SSD var. Nasıl çözebilirim?

Sıcaklık durumu nasıl? RX580 için hangi sürüm driver kullanıyorsunuz?

Sıcaklıklarda hiçbir sorun yok ilk zamanlarla aynı hocam PSU değiştim PSU'de sorun oldugunu dusundugum için düzelmedisadece boşta kalan bazı kablolar var o mu acaba perfomansı düşürüyor ama boşta kalan önemli kablo olsa zaten PC açılmazdı.

Sıcaklık durumu nasıl? RX580 için hangi sürüm driver kullanıyorsunuz?
en güncel 24.3.1

Sıcaklıklarda hiçbir sorun yok ilk zamanlarla aynı hocam PSU değiştim PSU'de sorun oldugunu dusundugum için düzelmedisadece boşta kalan bazı kablolar var o mu acaba perfomansı düşürüyor ama boşta kalan önemli kablo olsa zaten PC açılmazdı.

En güncel 24.3.1.

Başka bir ekran kartıyla dene, sorunun ekran kartı kaynaklı olduğunu düşünüyorum.

Başka bir ekran kartıyla dene, sorunun ekran kartı kaynaklı olduğunu düşünüyorum.

Hocam sorunun tamamen ekran kartından oldugunu bilsem gidip alırımda sorunun net olmadan PSU anakart değiştim yoktan yere bir faydası olmazsa neden alayımki anlama yöntemleri yok mu?

Hocam sorunun tamamen ekran kartından oldugunu bilsem gidip alırımda sorunun net olmadan PSU anakart değiştim yoktan yere bir faydası olmazsa neden alayımki anlama yöntemleri yok mu?

Ondan dolayı gidip başka bir grafik kartı ile deneyip sonuçları incele.

Eğer işlemcinde herhangi UV veya OC işlemi varsa kaldır. Chipset driverını güncelle, SSD Firmware Update varsa yap.

Ondan dolayı gidip başka bir grafik kartı ile deneyip sonuçları incele.

Eğer işlemcinde herhangi UV veya OC işlemi varsa kaldır. Chipset driverını güncelle, SSD Firmware Update varsa yap.

Hocam bir bilgisayarcı arkadaşım SSD Firmware Update yapman gerek demişti fakat nasıl yapacağımı bilmiyorum onun rehberi var mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı