Çözüldü RX 580 sistem ekran 2 saniyeliğine gidip geliyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

SadeceKerem

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
r5 1600 af rx 580 8 gb gammix d10 16x1 ram b450m s2h
Meslek
Öğrenci
Merhaba yeni topladığım sistemin ekranı gelip gidiyor sadece monitör SSD'ler ve Power eski bilgisayarımdan kalanlar sizce neden böyle oluyor yardım edin önceden böyle değildi. @recepbaltas

Sistemim:
B450M S2H.
R5 1600 AF.
XPG Gammix D10 16X1.
RX580 8 GB.
Samsung 500 GB HDD 2.cil
Intel 120 GB SSD 1.cil

Çözüm
Cooler master 600w whql tam olarak ne oluyor

Radeon driver bu sekilde
Attığınız fotoğrafta yeni güncelleme gözüküyor. Onu yapın WHQL sürücüsü o. WHQL demek gerekli testlerden, optimizasyondan geçmiş, güvenilir sürücü demektir. Genelde bu sürücüler sistemlerde sorunsuz ve hatasız çalışır.
PSU özellikleriniz nedir? AMD RX500 serisinde oluyor bu sorun ara ara. WHQL olmayan sürücüleri kurmayın en son WHQL olan sürücüyü yükleyin belki fayda edebilir.

Merhaba yeni topladığım sistemin ekranı gelip gidiyor sadece monitör SSD'ler ve Power eski bilgisayarımdan kalanlar sizce neden böyle oluyor yardım edin önceden böyle değildi. @recepbaltas

Sistemim:
B450M S2H.
R5 1600 AF.
XPG Gammix D10 16X1.
RX580 8 GB.
Samsung 500 GB HDD 2.cil
Intel 120 GB SSD 1.cil

AMD kartlarında olan bir problem 2 gün öncesine kadar RX 6500 XT kullanıyordum o karttada vardı onu satıp RX 6600 XT alınca bu problem kalmadı driver güncellemesini bekleyin.

PSU özellikleriniz nedir? AMD RX500 serisinde oluyor bu sorun ara ara. WHQL olmayan sürücüleri kurmayın en son WHQL olan sürücüyü yükleyin belki fayda edebilir.

Radeon driver bu sekilde

Dosya Ekleri

• IMG_20230730_143802.jpg
    IMG_20230730_143802.jpg
    78 KB · Görüntüleme: 11

Radeon driver bu sekilde
Attığınız fotoğrafta yeni güncelleme gözüküyor. Onu yapın WHQL sürücüsü o. WHQL demek gerekli testlerden, optimizasyondan geçmiş, güvenilir sürücü demektir. Genelde bu sürücüler sistemlerde sorunsuz ve hatasız çalışır.

Çözüm

Şu an iniyor inince geri dönüş yapacağım.

Güç seçeneklerinde hızlı başlatma ayarı açık ise kapatın ve sorunu düzelecektir. Aynı sorunu yaşamaya başladım, pek çok yerde uygulamalarda bulunan donanım hızlandırma seçeneğinin AMD'de sorun yarattığını belirtmişlerde fakat yabancı bir forumda bulduğum bu yöntem benim sorunumu çözdü. Tek problem sistem biraz daha geç açılıyor.

Güç seçeneklerinde hızlı başlatma ayarı açık ise kapatın ve sorunu düzelecektir. Aynı sorunu yaşamaya başladım, pek çok yerde uygulamalarda bulunan donanım hızlandırma seçeneğinin AMD'de sorun yarattığını belirtmişlerde fakat yabancı bir forumda bulduğum bu yöntem benim sorunumu çözdü. Tek problem sistem biraz daha geç açılıyor.
Deneyeceğim dediğim gibi hala driver iniyor
İnternetim berbat

Tamamdır, bekliyor olacağım.
Dediğinizi yaptım sistemi açtım hiç bir şey yapmadım sorun çözüldü teşekkür ederim

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı