RX 580 Sistem LoL'de Düşük Performans Sorunu

kaansamil

Kilopat
Daha fazla  
Daha bugün aldım kartı. Oyuna girdiğimde GPU kullanım oranı yüzde 30'ların üstüne çıkmıyor. Ayarları azaltsam da sabit 144 FPS alamıyorum. Tabi ki araştırmamı yaptım, Radeon ayarlarıyla oynadım ancak sonuç alamadım. İşlemcim i5 4460 onun da kullanım oranı pek yüksek olmuyor yani darboğaz olduğunu kesinlikle düşünmüyorum. Ekran kartına ne kadar yük bindirmeye çalışsam da olmadı. Tavsiyelerinizi bekliyorum şimdiden teşekkürler.

İsterse 1 k fps olsun 60 fps gibi göstericeği için (en azından ben öyle biliyorum)

Mesajların tamanını okumayıp konu içerisinde kirlilik yaratmayın lütfen!
Ayarlarında sorun var kesin. Fps sınırlama açık kalmış olmasın?
Ya da freesync durumu nedir? Açık mı kapalı mı?

Aynen benim de aklıma bu gelmişti. Arkadaşın bunu akıl ettiğini düşünüyorum. Vsync veya fps sınırı gibi şeyleri oyun içerisinden kapatmıştır ama denetim masasından da olabiliyor. Yani en azından Nvidea denetim masasında da Vsync özelliği açık olduğundan bu sorun olabiliyordu.

Sizin ekran kartınızın denetim masası gibi bir şeyi var mı bilmiyorum. Varsa bir bakınız. Oradaki ayarları kurcalayıp (tam güç falan vermeyin tabi bence :D ) istediğini elde edebilirsin belki.

Ayarlarında sorun var kesin. Fps sınırlama açık kalmış olmasın?
Ya da freesync durumu nedir? Açık mı kapalı mı?
FPS sınırlama ayarlarını biliyorum kapalı duruyor onlar. Freesync açık olsa da kapalı olsa da aynı fpsyi alıyorum.
Mesajların tamanını okumayıp konu içerisinde kirlilik yaratmayın lütfen!

Aynen benim de aklıma bu gelmişti. Arkadaşın bunu akıl ettiğini düşünüyorum. Vsync veya fps sınırı gibi şeyleri oyun içerisinden kapatmıştır ama denetim masasından da olabiliyor. Yani en azından Nvidea denetim masasında da Vsync özelliği açık olduğundan bu sorun olabiliyordu.

Sizin ekran kartınızın denetim masası gibi bir şeyi var mı bilmiyorum. Varsa bir bakınız. Oradaki ayarları kurcalayıp (tam güç falan vermeyin tabi bence :D ) istediğini elde edebilirsin belki.
Orayı çok kurcaladım ya ne yazık ki halledemedim. Oradan halletmeyi bilen varsa da yardım ederse sevinirim.

FPS sınırı vardır veya ekran kartı kendisi açmıştır Dikey Senkrizasyonu.
Şimdi belirtmediğimden bende de kabahat olabilir ancak belirteyim 144 fpsyi zaten görebiliyorum ancak aşırı nadir bu sebepten ötürü fps sınırı olmadığını düşünüyorum.
Artık spam mı yapıyorum napıyorum bilmiyorum ama bu olay iyice içime oturdu bilgili birinden kesin bir cevap tek isteğim, hiç bir yolu yok mu benim sabit 144 FPS alabilmemin iki gündür aralıksız şu işle uğraşıyorum. Yani yok ayarları aşırı düşüğe de alsam fps sabitlenmiyor. Ekran kartına ben değil de ekran kartı bana hükmediyor resmen.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı