RX 580 sistemde ani FPS düşüyor

Avcolock

Centipat
Selam ben İtalya'dan hazır sistem aldım. Bu ay oyun yükledim. CS:GO ölüm maçında 200 iken bir anda 100 oluyor yüzden sonra 90-60-30-40'a iniyor FPS. Şu sorunu çözemedim. Sistemin özellikleri:
AMD R3 3100 işlemci
MSI A320 Bazooka anakart
MSI RX 580 fpa
G.Skill 3000MHz 8 GB RAM
Adaya 480 GB SSD
Corsair 550W PSU
CS:GO gibi basit bir oyunda niye böyle oluyor sizce?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kanka ben bir ara olur olmaz sitelerden her şeyi indiriyordum crackli falan da indiriyordum eski PC me 100ken 40'larda oluyordu FPS öyle programlar yükleme yüklüyosan PC'yi oyunlarda acayip yavaşlatıyor sonra format attım tekrar düzeldi.
Pc de csgo ve fortnite yüklü sadece bide microsoft un bikaç word point excel ofis programları kuracam o kadar fazla yük bindirmedim yani
Driver dolayısıyla olabilir, monitör dolayısıyla olabilir, driver dolayısıyla olabilir, elektrik tesisatı ile ilgili bile olabilir.

Monitör 75 Hz HDMI

Aynı kartı ben de bir bilgisayarımda kullanıyorum i5 9600K ile birlikte. İşlemcim daha iyi olabilir belki ama bu FPS değerleri bana aşırı düşük geldi. ben 290-350 arasında gidip geliyorum. Temiz bir windows kurarak test etmeni öneririm.

Overclock yapmadım işlemciye ekran kartına

RAM frekanslarıyla oynamanız da bir nevi overclock kategorisine girer. Benzer bir sorunu M5A97 LE R2.0 anakartımda yaşamıştım. "Power Saving ve Cool'n Quiet" ayarlarını kapatıp overclock işlemini de geri çekip sorunu çözmüştüm. Ama o zaman sıkıntının ana nedeni anakartın 4+2 faz olmasıydı. Anakartınız güçlü bir kart aslında sorun yaşatmaması gerek ama teknoloji işi bu nereden ne çıkacağı hiç belli olmuyor :)

Geri
Yukarı