RX 580 sistemde FPS yüksek olmasına rağmen oyun ekranda takılıyor

ScrabyN

Centipat
Daha fazla  
FPS yüksek fakat ekranım takılıyor 200 FPS alıyorum 144Hz monitör pingim yok ama oyunum takılıyor. İşlemci Ryzen 3 3100 ekran kartı MSI RX 580 Gaming X.

Tamam sıkıntı yok tartışmak iyidir ben bu forumda tartışa tartışa doğruları öğrendim kalbini kırdıysam özür dilerim.

Hayır. Dediğinizde sonuna kadar haklısınız, fakat arkadaş direk çok toz var dediğinde açıkçası HDD ve SSD'nin sağlığına bakmak yerine temizlikten kaynaklı olacağı direk aklıma geldi. HD Tune ile uzun sürüyor Eror scan o yüzden basit, hızlı, pratik çözüm önerdim.

Artı -1 Eksi
Hayır. Dediğinizde sonuna kadar haklısınız, fakat arkadaş direk çok toz var dediğinde açıkçası HDD ve SSD'nin sağlığına bakmak yerine temizlikten kaynaklı olacağı direk aklıma geldi. HD Tune ile uzun sürüyor eror scan o yüzden basit, hızlı, pratik çözüm önerdim.

HD Tune'ye gerek yok onun yerine Crystal mark disk info kullanabilir.

Hayır. Dediğinizde sonuna kadar haklısınız, fakat arkadaş direk çok toz var dediğinde açıkçası HDD ve SSD'nin sağlığına bakmak yerine temizlikten kaynaklı olacağı direk aklıma geldi. HD Tune ile uzun sürüyor eror scan o yüzden basit, hızlı, pratik çözüm önerdim.

Tartışmayı kesip konuya odaklanırsanız sevinirim.

Artı -1 Eksi
Tartışmayı kesip konuya odaklanırsanız sevinirim.

Konuya odaklandık zaten. Arkadaşa ne yapması gerektiğini belirttim. Ardından farklı arkadaş neden böyle çözüm öneri yaptığımı sordu bende cevapladım. Asıl siz soruna odaklanırsanız seviniriz.

Oynadığınız oyunun işlemciye bağlılığı yüksekse FPS kısıtladığınızda düzelebilir. Aksi takdirde ekran kartının sürücüsünden ya da donanımından kaynaklı olabilir. Başka oyunlarda olmuyorsa donanımda problem yoktur büyük ihtimalle sürücü ya da oyunla ilgili bir problem vardır.

Geri
Yukarı