RX 580 sistemde kasa kapağı açıkken 20 derece sıcaklık düşmesi

witlaus

Hectopat
Yer
Bursa
RX 580 ekran kartım var. Bugünün akşam saatlerinde "RX 580 için 87 derece çok mu?" diye bir konu açmıştım ve o konudan sonra bazı denemeler yaptım. Kasamın ön tarafında 3, arka tarafında 1 tane fanı var. Oyun oynarken eğer yan tarafındaki kapağı kapalı ise ekran kartım 87 dereceyi görüyor. Yandaki kapağı açınca 70'lere kadar düşüyor. Çok büyük bir fark. Kasanın yan kapağını sadece oyun oynarken açıp ısınmasını engellesem büyük bir sorun olur mu sizce? Hiç deneyeniniz oldu mu? Veya kasanın ön tarafındaki fanlarının hızını arttırmak zarar verir mi?

RX 580 ekran kartım var. Bugünün akşam saatlerinde "RX 580 için 87 derece çok mu?" diye bir konu açmıştım ve o konudan sonra bazı denemeler yaptım. Kasamın ön tarafında 3, arka tarafında 1 tane fanı var. Oyun oynarken eğer yan tarafındaki kapağı kapalı ise ekran kartım 87 dereceyi görüyor. Yandaki kapağı açınca 70'lere kadar düşüyor. Çok büyük bir fark. Kasanın yan kapağını sadece oyun oynarken açıp ısınmasını engellesem büyük bir sorun olur mu sizce? Hiç deneyeniniz oldu mu? Veya kasanın ön tarafındaki fanlarının hızını arttırmak zarar verir mi?
Hayır zarar vermez. Eğer devirlerini arttırırsanız çok daha sağlıklı olur. Boş toz toplamamış olur.

Devir attırmak uzun vadede zarar verir. Bilye dağılması verim kaybı veya yerinden fırlaması vs. + Ses
7 yıllık eski bilgisayarımın egzoz fanı adı sanı belli olmayan bir fan. Aldığım zamandan beridir tam devirde kullanıyorum. Ses dışında her hangi bir problemi yok. Dediğin bilye dağıtma olayı bir tık boş olmuş. İmkansıza yakın bir ihtimal.

Yeni konular

Geri
Yukarı