RX 580 sistemde oyun oynarken ekran kapanıyor

onurcan_cvs

Hectopat
Daha fazla  
PUBG veya herhangi bir oyun oynarken, V-Sync açıkken 60FPS sabit alıyorum. V-Sync'i kapatınca ekran kapanıyor ama oyun sesi ve kasadaki her şey çalışıyor.

Sistem özellikleri:
  • i5-9400F
  • ASUS Dual RX580 OC
  • 8 GB RAM
  • MSI H310M PRO VHD-Plus
  • 600W PSU

600W yetmesi lazım.

Hocam bilemem fakat ben bir ara ekran kartının macununu değiştirdim çok sıkmışım ondan oyundan atıyordu. Sendede öel bir şeyler olabilir.

Diğer ikisine cevap yazmamışsınız. 3.cü seçeneği deneyin ve sorunun devam edip etmediğine bakın. Eğer ediyorsa büyük ihtimalle sorun güç kaynağında.

Hocam bende RX 580 kullanıyorum ve 700W PSU var.

Diğer ikisine cevap yazmamışsınız. 3.cü seçeneği deneyin ve sorunun devam edip etmediğine bakın. Eğer ediyorsa büyük ihtimalle sorun güç kaynağında.
Güç kaynağını bilemiyorum çünkü pc testinde herşeyi ağır yüke getirdim kapanmadı oyunlarda oluyor nedense

Bide DDU söylermisiniz
Hocam bilemem fakat ben bir ara ekran kartının macununu değiştirdim çok sıkmışım ondan oyundan atıyordu. Sendede öel bir şeyler olabilir.

Hocam bende RX 580 kullanıyorum ve 700W PSU var.
Benim ekran kartı yeni daha 1 ay oldu ve macunda backplatebulunuyor galiba bende backplate yok

Güç kaynağını bilemiyorum çünkü PC testinde her şeyi ağır yüke getirdim kapanmadı oyunlarda oluyor nedense.

Bir de DDU söyler misiniz.

1.link DDU ile nasıl sürücü kaldıracağınızı anlatıyor

2.link DDU programını indireceğiniz yer.

Güç kaynağına baktır derim.

• linkte ben de sana benzer bir sorun yaşıyorum. Chipset güncellemesi yaptım bu gün hiç tekrarlanmadı. OCCT testi yaptım her parçama ayrı ayrı PSU dahil hiç error almadım. Furmark test ettim sorun çıkmadı. Ne hikmetse oyunlarda ısı sorunum da yok ama görüntü gidiyor ve fanlar %100 dönüyor. PSU da sorun yoksa GPU garantiye yollayacağım.

Sürücü hatası olabilir belki de bilemedim.🤷
Var bişeylik
• linkte ben de sana benzer bir sorun yaşıyorum. Chipset güncellemesi yaptım bu gün hiç tekrarlanmadı. OCCT testi yaptım her parçama ayrı ayrı PSU dahil hiç error almadım. Furmark test ettim sorun çıkmadı. Ne hikmetse oyunlarda ısı sorunum da yok ama görüntü gidiyor ve fanlar %100 dönüyor. PSU da sorun yoksa GPU garantiye yollayacağım.
Ben gönderemiyom burda hiç garantiye vercek yer yok

Geri
Yukarı