RX 580 sisteme 8 GB RAM ve 240 GB SSD yeter mi?

DraugRZ

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba sistemim şu şekilde;
RX580 8 GB Sapphire Nitro + ekran kartı.
8 GB RAM G.Skill 3000MHz.
600W 80+ kasa.
240 GB SSD Adata ve 1 TB HDD Seagate.
A320M Pro e anakart.
Bu sistemi zamanında 5 bin TL gibi bir miktara almıştım. İleride RAM'i 16 GB yaparım anakartı B450M yaparım SSD eklemesi yaparım dedim ancak gel gelelim ki ben zamanında SSD'yi 200 TL'ye almıştım şimdi bu SSD 400 TL RAM ise 550 TL oldu ikisi toplam 1000 TL ediyor şaka gibi.
Sadece RAM ve SSD'ye bin TL vermek istemediğim için almak istemiyorum ancak oyunlarda droplar giriyor. Sizce bu sistem yeterli midir?

Ryzen 5 2600X 3,5 GHz.
İndireceğim dosya boyutu 19 GB. SSD'ye yüklemem gerekiyor ( C disk SSD.) SSD'de Windows var SSD'ye çok yüklenmiş olur muyum?

ssd.jpg

İndireceğim dosya Rust aramızda oynayanlar olursa bilirler bu oyunun SSD'ye yüklenmesi şart. Daha önce 40 GB boş alanları görmüştü zar zor temizledim.

Ryzen 5 2600X 3,5 GHz.
İndireceğim dosya boyutu 19 GB. SSD'ye yüklemem gerekiyor ( C disk SSD.) SSD'de Windows var SSD'ye çok yüklenmiş olur muyum?

Eki Görüntüle 1273302

İndireceğim dosya Rust aramızda oynayanlar olursa bilirler bu oyunun SSD'ye yüklenmesi şart. Daha önce 40 GB boş alanları görmüştü zar zor temizledim.
İşlemcin ekran kartına göre güçlü bundan drop olabilir ayrıca o işlemciye a320 yakışmamış

Param yetmemişti 100 TL eksik vardı A320 almak zorunda kalmıştım şimdi kim bilir kaç TL olmuştur.

Rust diskten ziyade RAM canavarı diye biliyorum hocam, HDD çok yavaş bir model değilse önce bir sabit diskte deneyin en kötü sonra yine SSD'ye kurulum düşünebilirsiniz ama önceliğimiz bir adet daha RAM olsun. Kalan bileşenlerinizde de herhangi bir problem yok, gayet uyumlu 👍🏻

Yeni konular

Geri
Yukarı