RX 580 sistemle 6 aylık mining deneyimi

Jamesdaugles

Femtopat
Herkese merhaba,
6 ay önce mining için sizlere danışmıştım. O zamanlar Ethereum kazım nasıl yapılır hiç bilmiyordum.
Bu altı aylık zamanı ve ne fayda sağladığını ileteceğim.

Kullandığım sistemin özellikleri:
  • AMD Ryzen 5 1600.
  • 16 GB DDR4 RAM.
  • 256 GB SSD.
  • RX580 8 GB MSI.
  • 600W Power.
Bu sistemle mart başında kazmaya başlayıp mart sonunda R9 390 ekledim, maksimum 1 ay beraber çalıştı.
Mining'te ne kazanırım, hangi pool ne veriyor diye denemelerim oldu.

İlk başlarda Binance pool ile kazdım. Ethermine'a geçtim, hiveon pool denedim, ezil Pool'da karar kıldım.
Şu ana kadar 400 lira para çektim, onu da dur bakalım, 5000 liradan fazla para biriktirdik, nasıl çekilebilecek mi bu para diye çektim.
Hesapta şu an 0.165 ETH var (600$ civarı). Ethereum'ın fiyatı kazıma başladığımda 1800$'dı, şu an 3800$.

Bu işe girecek kişilerde sağlam sabır olması gerekli.
Günlük kazanç olarak çekip harcanmamalı.
Basit bir işi test ve ne olacak diye gördüğüm kısım, kendi maliyetini çıkaran bir sistem olarak kendini ispat etti.
Şu an alabileceğim bir yer olsa, antminer E9 almayı istiyorum :) O kadar sevdirdi madencilik.

Son düzenleyen: Moderatör:
mining yaptığını gören ve ekran kartı bulamayan oyuncular
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Allah bereketini versin hocam. 600 dolara RX580'i satıp üzerine iyi bir para koyup RTX 3090 çekip işlemciyi yenilersiniz 😀 . Belki biraz daha biriktirirseniz komple sistem yenilenmiş olur.

Allah bereketini versin hocam. 600 dolara RX580'i satıp üzerine iyi bir para koyup RTX 3090 çekip işlemciyi yenilersiniz 😀. Belki biraz daha biriktirirseniz komple sistem yenilenmiş olur.

Vallahi benim RX 580 deneyimimde daha Serious Sam 2'yi açamamıştı, sonra DirectX hataları en son yandı (sıfır kart aldım ve mining ile hiç uğraşmadığım halde)

Yeni konular

Geri
Yukarı