RX 580 siyah ekran hatası

Frenoussect

Femtopat
Daha fazla  
Bilgisayarı 30 Aralık 2019 tarihinde İncehesap'tan almıştım. Aldığım ilk haftada dahil olmak üzere videodaki gibi oluyor, olmadan önce genelde ya video izliyor ya da oyun oynamış oluyorum oyun dediğim de LoL sıcaklık değerlerini her zaman takip ediyorum hiçbir zaman 60'ın üzerine çıkmadı. Servise 7 Ekim'de yolladım 30 Ekim'de geldi PSU Gamepower 500 Watt'tan- 650 yapmışlar onun dışında bir şey yapmamışlar. Gerçekten çok sinirliyim sürekli aksilik çıkmasından. Ne yapacağımı bilmiyorum her şeyi denedim DDU ile kaldırdım tekrar kurdum devam ediyor. Memtest yaptım sorun yok RAM'lerde, gerçekten kafayı yemek üzereyim yardım edebilecek kimse yok mu?
Görselde yükledim ekran kartı çok dengesiz, forumlara baktıgımda takmayın sıkıntı olmaz demişler.

Video linki: video-1604674381_Bh8SNfXx_XrLl

Sistem bileşenleri:

1 X AMD Ryzen 5 2600 soket AM4 işlemci.
1 X ASUS B450M Dragon AMD B450 soket AM4 ATŞ Gaming anakart.
2 X Corsair Vengeance LPX 8 GB DDR4 3000MHz C16 siyah RAM.
1 X ASUS Dual RX580 O4G 4 GB GDDR5 Gaming ekran kartı.
1 X Apacer Panther AS340 240GB SSD disk.
1 X Gamepower-gp650.
Siyah ekran olduğu için minidump dosyası falan da raporlamamış bilgisayar, siyah ekrandayken güç kaynağından kapatıp açmak zorundayım tekrar açılması için.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    33,7 KB · Görüntüleme: 90
Son düzenleyen: Moderatör:
Evet, voltaj ayarlamanıza gerek yok. Kaydedin ve sistemi yeniden başlatın. Oyunlarda test edip sorun tekrar yaşanacak mı diye gözlemleyin.
Sistemi yeniden başlattım sorunu yine yaşarsam buraya geleceğim şuanlık teşekkür ederim
Evet, voltaj ayarlamanıza gerek yok. Kaydedin ve sistemi yeniden başlatın. Oyunlarda test edip sorun tekrar yaşanacak mı diye gözlemleyin.
Yine gitti sistem.İlk defa böyle bir uyarı geldi gerçekten wattman hatası imiş şuanda ne yapmam lazım?

Dosya Ekleri

• Screenshot_9.png
    Screenshot_9.png
    4,3 KB · Görüntüleme: 39
Son düzenleme:
Yine gitti sistem.İlk defa böyle bir uyarı geldi, gerçekten WattMan hatası imiş, şuanda ne yapmam lazım?
Bildirim gelmediği için geç gördüm kusura bakmayın.

Böylece sorunun ekran kartı olduğu belli oldu. Kartı garantiye gönderin, kesin bir çözümü yok bu sorunun maalesef. Son olarak eski Software 19.9.2 driver sürümünü deneyin. 1 senedir bu şekilde kullanmanız hata zaten biraz da.

Yine gitti sistem. İlk defa böyle bir uyarı geldi gerçekten WattMan hatası imiş şu anda ne yapmam lazım?

Bildirim gelmediği için geç gördüm kusura bakmayın.

Böylece sorunun ekran kartı olduğu belli oldu. Kartı garantiye gönderin, kesin bir çözümü yok bu sorunun maalesef. Son olarak eski software 19.9.2 driver sürümünü deneyin. 1 senedir bu şekilde kullanmanız hata zaten biraz da.

Ekran kartının değişimini talep edeceğim haklarımı biliyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı