RX 580 ve Ryzen 5 1500X Sistem Oyunlarda Kasma Sorunu

Relovia

Kilopat
Yer
Ankara/MAMAK
Daha fazla  
Başlıkta da belirttiğim gibi sistemim oynadığım oyunlarda minimum 60 FPS almak yerine 20-30 FPS alıyor. En son GTA IV oynamıştım drop yiyerek oynadım neredeyse. GTA IV'da drop yemem olanaksız bu sistemde. Sizce sorun nerededir?
Diğer oynadığım oyunlarda aldığım FPS'ler:
Rust: 20-30 FPS
GTA V: 20-40 FPS
LOL: Genelde 75 FPS sabit oynardım fakat ne olduysa bunda da artık fightlarda 40'a düşebiliyor.
PUBG: Oyun başında 10 FPS ile başlıyorum(bu büyük ihtimalle oyundan kaynaklı tam olarak bilemiyorum).

Sistem;
MSI B350M Gaming PRO - Ryzen 5 1500X - Corsair CL14 8GB 2400MHz - ASUS ROG STRIX RX580 OC 8GB - Corsair ForceLE 120GB 550/500 MB - Seagate Barracuda 1TB 3.5 7200RPM - Corsair Carbide 100R 80 Plus 600W - "VX2257"

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasanın içi tozluysa bi temizle derim. Benimde oyunlarda öyle kasan bir bilgisayar değildi sonradan kasmaya başladı. Geçen gün kasanın içindeki tozu temizledim. Egzoz fan'a WD-40 sıktım (Arkasındaki ufak deliğe) kasma sorunu düzeldi.

MSİ Afterburner ile oyunlarda bilgisayarınızı takip edin işlemci,ekran kartı ve ram takibe alın çalışma yüzdesi ve sıcaklıklarını sorunun nereden kaynaklandığını bulabilirsiniz.

Kasanın içi tozluysa bi temizle derim. Benimde oyunlarda öyle kasan bir bilgisayar değildi sonradan kasmaya başladı. Geçen gün kasanın içindeki tozu temizledim. Egzoz fan'a WD-40 sıktım (Arkasındaki ufak deliğe) kasma sorunu düzeldi.
Kasayı yeni temizlemiştim onda bir sıkıntı olacağını sanmıyorum.
MSİ Afterburner ile oyunlarda bilgisayarınızı takip edin işlemci,ekran kartı ve ram takibe alın çalışma yüzdesi ve sıcaklıklarını sorunun nereden kaynaklandığını bulabilirsiniz.
Hayır bir sıkıntı göremedim(neden kalın oldu anlayamadım tikli de değil).

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı