RX 580 ve Ryzen 5 2600 Sistem Oyun Oynarken Kapanıyor

volkiavcii

Hectopat
Selamlar. Birkaç gün önce tekrar başlık açmıştım. RAM'leri temizledim, fanları temizledim vesaire, Afterburner'i yükledim, oyun için sıcaklıklara baktım. PUBG Mobile'i açtım, ekran kartı 50 derece olunca oyunun kapandığını fark ettim. Fan hızını 78'e çektim, 35'te sabit kaldı kapanmadı. Oyun HD modda idi, HDR moda alıp denedim bu sefer işlemci 55 derece çıktı oyun kapandı. Sorun ısınma ile alakalıymış ekran kartı için. İşlemci için de bir ayar var mıdır fanını hızlandırma vesaire? Güç kaynağım 500W powerbooster kasa ile geldi, markası powerbooster. Anakartım B450M S2H, BIOS güncelledim. Eğer işlemci fan ayarı varsa yapayım. Bu arada termal macun da çok az denecek kadar. Yaşadığım yerde bu işi yapan ve yapabilecek kapasitede adam yok. Sipariş verdim. Bu arada kapanma sorunu bütün oyunlarda oluyor, FM 20, CS:GO vesaire.

Ayrıca HD modda 30 FPS, HDR modda sabit 60 FPS alıyorum. O yüzden HDR'a kullanmam daha iyi olur veya akıcı modda da 60 FPS verecek ayarlar varsa HDR'da oynamama gerek kalmaz. Teşekkür ederim.

Biraz uzun oldu fakat okuyup yardımcı olursanız sevinirim.

Edit: Driver'ı kurmadım, daha doğrusu güncellemedim. Kurunca daha değişik hatalar veriyor ekran kartı.

Son düzenleyen: Moderatör:
PowerBoost kalitesiz güç kaynakları üreten bir marka ve ben PowerBoost 500W güç kaynağının 400W verebileceğini bile zannetmiyorum. PSU yetersiz geldiği için kapanıyordur bence. Onun dışında 20.4.2 sürücüsünü ekran kartına kurmanızı öneririm ben de onu kullanıyorum ve bir sıkıntısı yok

Yeni konular

Geri
Yukarı