Ryzen 5 2600 ve RX 580 sistem yükseltme

deniz yardımcı

Centipat
Merhaba

Gigabyte B450M GAMING
AMD Ryzen 5 2600 işlemcim
RX 580 Pulse 8 GB erkan kartım var bunların bana yetmediğini görüyorum.

Intel i5 6500.
ASUS GTX 1080 ekran kartı almayı düşünüyorum. Bilgisayarda anakart değiştirmem gerek mi?

Bir de Corsair 8 GB RAM kullanıyorum.
Yanına 8 GB almak yerinde tek 16 GB bir RAM alsam ilerde upragde yapmam için mantıklı mı?

Yayın açarken
PC kasıyor oyunlarda sebebi bu.
Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba

Gigabyte B450M GAMING
RX 580 Pulse 8 GB erkan kartım var bunların bana yetmediğini görüyorum.

Intel i5 6500.
ASUS GTX 1080 ekran kartı almayı düşünüyorum. Bilgisayarda anakart değiştirmem gerek mi?

Bir de Corsair 8 GB RAM kullanıyorum.
Yanına 8 GB almak yerinde tek 16 GB bir RAM alsam ilerde upragde yapmam için mantıklı mı?

Yayın açarken
PC kasıyor oyunlarda sebebi bu.
Teşekkürler.
AMD değişmeni önermem gereksiz anakartı da değiştirmek zorunda kalırsın Ryzen 7 ye geçebilirsin belki Ram'i de 8gb'ın yanında 16gb alarak 24gb olarak kullanırsın. Yayınlarda kasması da gayet normal gücü ikiye bölmüş oluyorsunuz.

Gigabyte B450M GAMING
RX 580 Pulse 8 GB ekran kartım var bunların bana yetmediğini görüyorum.

Intel i5 6500.
ASUS GTX 1080 ekran kartı almayı düşünüyorum.

Intel Core i5-6500, 4 çekirdeğe ve 4 iş parçacığına sahip.

AMD Ryzen 5 2600 ise 6 çekirdek, 12 iş parçacığına sahip ki yayın tarzı işlemcinin çoklu çekirdek performansına gerek duyan işlemlerde Ryzen 5 2600 çok daha iyi. İmkân varsa Ryzen 7'ye geçmeni öneririm diğer arkadaşın da dediği gibi.

RX 580 aslında gayet yeterli bir kart ama size yine de yetmiyorsa bütçenizi belirtirseniz sevinirim. Ama konuya GTX 1080 yazdığınıza göre 3-4k civarı bütçenizin olduğunu varsayarak önerilerimi sunuyorum:

O konu hakkında bir bilgim yok maalesef. Ekstra katkı olarak sayılmasa da herkesin bildiği üzere oyunlarda daha performanslı olur.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı