Ryzen 5 2600 sistem oyun oynarken kapanıyor

Süleyman000

Centipat
Daha fazla  
Öncelikle selamlar, belirttiğim gibi oyun oynarken bilgisayarım kapanıyor MSI Afterburner testinde League of Legends oynarken GPU sıcaklığım 61,62 derecelerinde geziniyor CPU sıcaklığım ise 60 derecelerde seyrediyor. Sorunun PSU'ya da GPU'dan olduğunu düşünmüyorum çünkü yaptığım testlerde 8 saat boyunca bilgisayarı FurMark ile %100 olarak test ettim ve 8 saat boyunca kapanmadı sadece oyun oynarken oluyor. PSU ile ilgili yaptığım kapasitör testinde ise 12 Volt altına düşmedi yani PSU'da da bir sorun olduğunu düşünmüyorum. Sistemimi yazayım;

İşlemci: Ryzen 5 2600 six-Core Processor 3,40 GHz.
Bellek: Apacer Panther 8 GB DDR4 3200 MHz.
Ekran kartı: XFX RX580 8 GB.
PSU: Gamepower 500W 80+
Anakart: Gigabyte B450M S2H.
SSD: Apacer 240 GB.

Sizce neden böyle bir sorun ile karşılaşıyorum cevaplarsanız sevinirim iyi forumlamalar...:)

Son düzenleyen: Moderatör:
Burada monitörün gittiğini, ve siz kasayı resetleyince düzeldiğini belirtmişsiniz.

Sorun monitörde olabilir mi acaba? Benim monitöründe kablosunda temassızlık oluyor. Ekran gidiyor kasa açık kalıyor. Bende öyle olunca monitörün temassızlık yaptığı yeri çekip tekrar takıyorum problem olmuyor.
Teşekkür ederim sizin sayenizde ekranda temassızlık olduğunu fark ettim iyi forumlar.

Teşekkür ederim sizin sayenizde ekranda temassızlık olduğunu fark ettim iyi forumlar.

Hocam bir şey sorabilir miyim? Acaba aynı monitörü de kullanıyor olmayalım :D

Monitör neydi yazabilir misiniz? Acaba problem kronik mi merak ettim. Açıkçası tek monitör olunca işimde bilgisayarda olunca monitörü gönderesim gelmedi. Kronik ise en azından 2. ekranı alınca yolladığımda başka kişilerde de bu problem var diye gönderirim :)

Benim monitör şu: AOC C24G1 24' 1ms 144Hz Gaming Monitör

Hocam bir şey sorabilir miyim? Acaba aynı monitörü de kullanıyor olmayalım :D

Monitör neydi yazabilir misiniz? Acaba problem kronik mi merak ettim. Açıkçası tek monitör olunca işimde bilgisayarda olunca monitörü gönderesim gelmedi. Kronik ise en azından 2. ekranı alınca yolladığımda başka kişilerde de bu problem var diye gönderirim :)

Benim monitör şu: AOC C24G1 24' 1ms 144Hz Gaming Monitör
Benim monitör de Gamepower 24" 1ms 144Hz Gaming Monitör hocam

Geri
Yukarı