RX 580 vs. GTX 1650S

Kleith

Hectopat
1650S alacaktım fakat şu an bile yeni oyunlara 4 GB VRAM yetmiyor, ileride hiç yetmez deniyor. Bu yüzden 8 GB RX 580 almayı düşündüm. Yeni çıkmış testlerde sonuç aşağıdaki gibi. Siz ne düşünüyorsunuz?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

RX 580 isterse 32 GB olsun, gelişen teknoloji diye bir şey var. Kartın güncelliği, performansı daha ağır basan konulardır. Bunlar birbirine yakın kartlar ancak GTX 1650 Super güncellik açısından önde. Zaten AMD, RX 500 serisinin yerine RX 5500 XT'yi çıkardı. Güncellik burada.

Zamanında RX580 alanlar hala şanslı diyorum. Günümüz için 4 GB artık yeterli değil en azından 8 GB olması gerekiyor.

1 seneye yakındır kullandığım bir kart, VRAM avantajı bariz kendini belli ediyor. Ama şu an yeni bir kart alacak olsaydım indirimlerde 5500 XT 8 GB düşürmeye çalışırdım. Ha alacağınız fiyat uygun ise eğer RX 580 hala alınabilir elbette, ben 2. el olarak 800 liraya almıştım. Her kuruşunu da çıkardı kullandığım süre içerisinde.

Bir yakınım kendisine RX 580'li bir PC topladı. 4 ay falan oluyor toplayalı. Ekran kartı 2 kere servise gitti. Başka bir yakınım RX 570'li bir sistem topladı, ekran kartı bozuldu. Ekran kartlarının modelleri soğutması falan başarılı modeller. Ya bu kartların bozulması tesadüf ya da harbiden bir şeyler var.

Tamam ancak aynı kanalın yeni sürücülerle yaptığı diğer videolara bakarsan elimizde bir de 5500 XT 8 GB var. Şu anda piyasada RX 580 8 GB ile aynı fiyattan satılıyor onu ne yapacağız?

Bence 1650S/5500 XT/1660S üçlüsünün dışına çıkılmamalı eğer RX 580 ikinci el alınmayacaksa.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Son düzenleme:
Şöyle bir durum var diğer parçaları peşin aldık fakat ekran kartını bir esnaftan taksitle alacağız kabul ederse. Bu sebepten kart ne kadar pahalı olursa esnaf abimiz bizi o kadar tokatlamaya çalışacak. Örneğin RX 580 güzel bir modeli normalde 1800'e bulunuyorsa 2000TL der sonra taksit var diye 2300TL der. Bu sebepten fazla zorlamak istemiyorum bütçeyi.

Yeni konular

Geri
Yukarı