RX 580 vs GTX 1650S

Daha düşük TDP değeri veri ısınma sorunu olmayan 1650S daha iyidir. RX 580'e vereceğiniz para ile 5500 XT almak daha iyi olur.
Hocam her yerde RX 5xx serisi sıfır alınmaz deniliyor. Neden?
NVIDIA ve AMD bu kartların muadillerini çıkardı ve daha sağlıklı çalışan, performanslı kartlar ürettiler. Sebebi bu.

Son düzenleme:
Hocam her yerde RX 5xx serisi sıfır alınmaz deniliyor. Neden?

Çünkü yerleri (RX580/590) 5500 XT tarafından alındı. Mimari eski (2017 model kart bunlar) güç tüketimi yüksek, sıfır fiyatları ise hiç uygun değil. İkinci el alınır ama aynı fiyata daha güçlü ve yeni 5500 XT varken 580/590 sıfır alınmaz. AMD tarafında durum böyle.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ben 2020 şubatta sistem aldım 2700 TL'ye ekran kartında bu ikisi arasında kaldım 400 TL üzeri fark olduğundan RX580 aldım o zaman sorsan RX580 derdim çok ucuzdu.

Düz 1660 veyahut 1660 Super hiç mi olabilecek gibi değil hocam?

Elraenn Parva - inventus bu linkten bakabilirsin hocam çok uyguna fiyatları var. GTX 1660 seçeneği olsa bu soruyu sormazdım zaten.

Bende 1650S sahibiyim. Cevabım kesinlikle 1650S. Nedeni ise hem yazılım sorunları olmaması hem de yeni kart olması.

4 GB olması bir işini veya başka bir şeyini etkiliyor mu?

8 GB VRAM çok cezbedici olsa da bu zamandan sonra sıfır RX 580 alınması taraftarı değilim. 1650 Super alınabilir veya muadili 5500XT'lere bakabilirsiniz. 5500XT'lerin de 8 GB versiyonları bulunmakta, bütçenizi söylerseniz belki öneri yapabiliriz.

Elraenn Parva - inventus bu linke bakabilirsin seçenekler arasında 1660 olsa sormazdım bu soruyu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Elraenn Parva - inventus bu linkten bakabilirsin hocam cok uyguna fıyatları var gtx 1660 secenegı olsa bu soruyu sormazdım zaten

4 GB olması bir işini veya baska bir şeyini etkiliyor mu ?

Elraenn Parva - inventus bu linke bakabilirsin secenekler arasında 1660 olsa sormazdım bu soruyu
Madem hiç oluru yok o zaman 1650 almalısın. Evet 4 GB RAM biraz az ama seni bir süre rahatlıkla götürür.

Geri
Yukarı