RX 590 Armor satılmalı mı?

Bütçe
500₺

MetaMorfin

Centipat
Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de geçenlerde RX 580 8GB ekran kartımı 5500₺'ye sattım. Eğer kartınızı satıp biraz piyasanın dinmesini beklerseniz güzel bir kâr elde edebilirsiniz. Beklemeseniz bile aradaki farkı ödeyip RTX 2060'a upgrade edebilirsiniz. İki türlü de sizin lehinize oldur diye düşünüyorum. Fiyat durumuna gelirsek: Yaşadığınız şehre göre değişiyor. Örnek vermek gerekirse ben kendi kartımı Ankara'da 5500₺'ye sattım fakat İstanbul'da 5000₺'den pahalıya satan yoktu. Bol bol 2.el siteleri gezip bir ortalama çıkartırsanız ona göre bir fiyat belirleyebilirsiniz ya da sıfırının %30-%40 kadar daha ucuzuna koyabilirsiniz.

Ben de geçenlerde RX 580 8 GB ekran kartımı 5500₺'ye sattım. Eğer kartınızı satıp biraz piyasanın dinmesini beklerseniz güzel bir kâr elde edebilirsiniz. Beklemeseniz bile aradaki farkı ödeyip RTX 2060'a upgrade edebilirsiniz. İki türlü de sizin lehinize oldur diye düşünüyorum. Fiyat durumuna gelirsek: Yaşadığınız şehre göre değişiyor. Örnek vermek gerekirse ben kendi kartımı Ankara'da 5500₺'ye sattım fakat İstanbul'da 5000₺'den pahalıya satan yoktu. Bol bol 2.el siteleri gezip bir ortalama çıkartırsanız ona göre bir fiyat belirleyebilirsiniz ya da sıfırının %30-%40 kadar daha ucuzuna koyabilirsiniz.

Ben ilk zamanlarda, 3500'TL'ye satmıştım. Çok pişmanım, ama çok ölü fiyattan eşya almıştım. Karı ondan etmiştim.

Kutusu, faturası ve garantisi varsa 5.5k - 6K ya rahat satarsın. Bunlar yoksa bile yine de aynı fiyata satarsın biraz uzun sürer ama miningciler kesin alır.

Ben de geçenlerde RX 580 8 GB ekran kartımı 5500₺'ye sattım. Eğer kartınızı satıp biraz piyasanın dinmesini beklerseniz güzel bir kâr elde edebilirsiniz. Beklemeseniz bile aradaki farkı ödeyip RTX 2060'a upgrade edebilirsiniz. İki türlü de sizin lehinize oldur diye düşünüyorum. Fiyat durumuna gelirsek: Yaşadığınız şehre göre değişiyor. Örnek vermek gerekirse ben kendi kartımı Ankara'da 5500₺'ye sattım fakat İstanbul'da 5000₺'den pahalıya satan yoktu. Bol bol 2.el siteleri gezip bir ortalama çıkartırsanız ona göre bir fiyat belirleyebilirsiniz ya da sıfırının %30-%40 kadar daha ucuzuna koyabilirsiniz.

Bütçem çok kısıtlı maalesef. Sistemim de APU olmadığı için ekran kartını satıp beklemek pek aklıma yatmadı. Biraz bütçe toparlayıp upgrade herhalde en iyisi. Tavsiye için teşekkürler.

Ben ilk zamanlarda, 3500'TL'ye satmıştım. Çok pişmanım, ama çok ölü fiyattan eşya almıştım. Karı ondan etmiştim.

Nasip kısmet meselesi. Yine de başka türlü kâr ettiyseniz pişman olmanın lüzumu yok.
Kutusu, faturası ve garantisi varsa 5.5k - 6K ya rahat satarsın. Bunlar yoksa bile yine de aynı fiyata satarsın biraz uzun sürer ama miningciler kesin alır.

Kutusu, faturası ve 1 sene garantisi var. Biraz daha bütçemi toparladıktan sonra dediğiniz fiyattan listelemeyi düşünüyorum.

Bütçem çok kısıtlı maalesef. Sistemim de APU olmadığı için ekran kartını satıp beklemek pek aklıma yatmadı. Biraz bütçe toparlayıp upgrade herhalde en iyisi. Tavsiye için teşekkürler.

Nasip kısmet meselesi. Yine de başka türlü kâr ettiyseniz pişman olmanın lüzumu yok.
Doğru söylüyorsunuz, kâr edemedin diye üzülmenin anlamı yok, keyfine bak.

Kutusu, faturası ve 1 sene garantisi var. Biraz daha bütçemi toparladıktan sonra dediğiniz fiyattan listelemeyi düşünüyorum.

Bende de RX 590 Pulse var 8 GB'lik versiyon satışa koydum 7Kdan ama 6.5 k ya falan isteyen olursa veririm 8 k ya RX 580 sattılar ama ben o kadar hain olmadım daha :D

Elimde Radeon RX 590 ARMOR 8G OC model ekran kartı var. İkinci el fiyatlarının yaklaşık 5.000₺'den başladığını biliyorum ama piyasada son birkaç aydır hiç ikinci ele rastlamadım. Fiyat durumunu bilen var mı? Satıp NVIDIA 16 serisi ya da RTX 2060'a geçebilir miyim? Düşündüğüm ekran kartı şu; ASUS Dual-Rtx2060-O6G-Evo Nvidia Ekran Kartı: Amazon.com.tr (6.800₺)

Bence satılır. Ancak şu an ekran kartı piyasası çok dalgalı. Hiç istikrar yok. Yani bugün 7K'ya sattığınız kart yarın 15K'da olabilir 3.5K'da. Tüm dünyada mining denen bir zillet var zaten. Bir de biz Türkiye'de dolarla boğuşuyoruz. Ondan eğer riske girmek istersen satabilirsin.

Geri
Yukarı