RX 590 ekran kartı için stabil sürücü 20.11.03 sürümüdür

• Konuyu başlatan Cyxto
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 1
  • Görüntüleme 963

Cyxto

Decapat
Daha fazla  
Meslek
Enjeksiyon Operatörü
İyi forumlar dilerim. Bugün karşılaştığım bir problemin ve onu çözmek için neler yaptığımı anlatmak istiyorum. Öncelikle bütün programlarımı ve oyunları orijinal kullanan birisiyim ancak pek fazla İngilizce bilmediğimden dolayı oyunlarımı var ise Türkçe yama yapmayı tercih ederim. Virüs olaylarına çok takıntılıyım. Bir yama indirmeden VirusTotal'den tarama yapar ve sistemimi Malwarebytes, Kaspersky tarama yaparım, her yama yaptığımda. Bugün birkaç işlemci overclock denemesi yaptım. Stabilite testine soktum ve ekran kartımda bir anormallik fark ettim. Sistemim boştayken arka planda hiçbir şekilde program çalışmıyor iken GPU kullanımında ani dalgalanmalar mevcuttu bir anda %100-20'ye 20'den 80'e çıkıyordu. Pek bilgim olmamasına nazaran kripto virüsü yediğimi varsaydım. Sistemi 2 antivirüsle tarattığımda temiz gözüküyordu ve ben de maalesef format atmakla buldum çareyi. Ekran kartım Gigabyte RX 590 bu arada, temiz bir kurulumun ardından AMD'nin sayfasından RX 590 için en güncel sürücüyü indirdim ve baktığımda problem çözülmüştü. GPU kullanımdaki dalgalanma kesilmişti ki AMD'nin sayfasından RX 590 için en son sürücüyü indirdiğiniz de 20.11.03 sürümünü Radeon yazılımına girince sürücü güncelleştirmelerini kontrol et dediğim zaman 20.12.1 güncellemesi mevcut olduğunu gördüm ve en güncel sürücüyü kullanayım diye güncelledim. Ne göreyim, yine GPU kullanımında dalgalanmalar gördüm ki onca Game Save ve dosyalarımı sırf bu yazılımsal hata yüzünden kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyorum. Bütün AMD serileri için geçerli midir bilmiyorum fakat RX590 için şu anda stabil grafik sürücüsü 20.11.03'dür. İyi günler.

Dosya Ekleri

• Amd sayfasındaki güncel sürücü.png
    Amd sayfasındaki güncel sürücü.png
    116,5 KB · Görüntüleme: 44
  • yazılımdaki en güncel sürüm.png
    yazılımdaki en güncel sürüm.png
    255,5 KB · Görüntüleme: 43
Son düzenleyen: Moderatör:
Yaklaşık 2 yıldır AMD ekran kartı kullanıyorum. Çıkardığım ders ne olursa olsun WHQL Driver yükleydi. Ben WHQL olanları yüklediğimden beri hiç problem yaşamadım.

Geri
Yukarı