RX 590 fan ayarı

ShitShotTR

Hectopat
Selamlar. Normal şartlarda fab ayarını otomatiğe bırakıyorum. Ancak Mafia 1 oynarken ekran kartı fazla ısınmaya başladı. 80 dereceyi gördü. Ben de fan ayarını %80'e çektim. Bu kart açısından problem olur mu acaba? Fanlar fazla zorlanır mı? RX 590 ekran kartım. MSI Afterburner'dan yaptım ayarı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selamlar. Normal şartlarda fab ayarını otomatiğe bırakıyorum. Ancak Mafia 1 oynarken ekran kartı fazla ısınmaya başladı. 80 dereceyi gördü. Ben de fan ayarını %80'e çektim. Bu kart açısından problem olur mu acaba? Fanlar fazla zorlanır mı? RX 590 ekran kartım. MSI Afterburner'dan yaptım ayarı.

MSI Afterburner yerine Radeon ayarları üzerinden hangi ısıda yüzde kaç çalışsın ayarlayabilirsin daha verimli ve sessiz olur.
1618055510252.png

Undervolt yapmanızı tavsiye ederim. Stabil bir undervolt ayarı ile ortalama olarak 10-15 derecelik düşüş elde edebilirsiniz. Ona göre de daha düşük seviye de fan ayarı yapabilirsiniz. Kendi ekran kartımda uyguladığım undervolt ayarlarının konusunu paylaşıyorum. Eğer sizde XFX RX 590 kullanıyorsanız aynı ayarları deneyebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı