RX 590 GPU kullanımı anlık %0 oluyor ama FPS etkilenmiyor

Spiral158

Hectopat
Ekran kartı MSI RX 590 Armor. Neredeyse tüm oyunlarda anlık olarak gpu kullanımı %0 a düşüyor ama fps düşmüyor, çok çok nadir takılmalar oluyor. Ram için windows un bellek programından test ettirdim sıkıntı yok. 480 gb ssd kullanıyorum, sistemi vatandan hazır oem sistem olarak aldım, kasanın linki bu AMD R5 2600-MSI RX590 ARMOR 8G OC-MSI B450M-A PRO MAX-WD 500GB SSD-8GB RAM fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da

Driver güncelledim.
Sistemim daha yeni bir sistem hafta oldu alalı başlarda böyle bir sıkıntım yoktu oyundan atma vs.
Sorum şu bu anlık kullanım düşmesi bana sıkıntı çıkarır mı ve bu oyundan atma sorununu nasıl halledebilirim, ekran kartının garantisi var.
Rust oyununun crash raporu var olay örgüsünden almıştım onları da alta bırakıyorum

Dosya Ekleri

• crash 2.txt
    1 KB · Görüntüleme: 83
  • crash.txt
    586 bayt · Görüntüleme: 105
Kanka ölçen program yanlış ölçüyor RX serilerinde var bu sorun. Bende de 570 var aynı sorun var.
Rust için de 8 GB yetmez paran yoksa 4 var ise 8 ekle bir tane.

Son düzenleyen: Moderatör:
%0 düşme olayı yanlış raporlama dan dolayıdır. Takılma ise 8GB RAM yüzünden. Ryzen için çift kanal yüksek Mhz li RAM öneriyoruz.
daha önce böyle bir sorunum yoktu optimizasyonu kötü bir oyuna girdikten sonra ağır bir crash yemiştim ondan sonra tüm oyunlar crash vermeye başladı.
Kanka ölçen program yanlış ölçüyor RX serilerinde var bu sorun. Bende de 570 var aynı sorun var.
Rust için de 8 GB yetmez paran yoksa 4 var ise 8 ekle bir tane.
kullandığım program msi afterburner daha iyisini bilmiyorum
Bugün yeni bir şey yaşadım. Oyun donuyor crash verecek gibi oluyor ama sonra ekran gidiyor yani tamamen şeffaf oluyor ama sesler var ve arkadaşım hala yürüyebildiğimi söyledi. Oyun The Forest

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı