RX 590 MHz düşürme

aoudhand

Centipat
Merhaba bu konuda RX590 watman hatası aldığımı belirttim. Fan ayarları ile oynayınca düzelir gibi oldu fakat sorun devam ediyor.
Sosyalde biraz araştırdım sorun; fabrika çıkışlı OC ile gelmesiymiş. 1545 MHz'yi 1445 MHz'ye düşürünce sorun çözülür dediler.
AMD Radeon ayarlarından 1545MHz'yi 1445 yapıp kaydet diyorum PC resleyince eski haline dönüyor. Hatta oyunda kontrol ettiğimde hâlâ 1545 MHz'de çalışıyor.
Yani demek istediğim ekran kartı MHz'sini nasıl düşürürüm?
Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Attığınız konuya cevabı yazdım hocam. Buraya da yazayım belki farklı arkadaşlarda faydalanır. Görsele eklemiş olduğum Windows ayarlarından hızlı başlatmayı aç (önerilen) kısmındaki tik işaretini kaldırıp kapatmanız gerekli.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı 3.PNG
    Ekran Alıntısı 3.PNG
    20,3 KB · Görüntüleme: 144
hocam kapatmama rağmen sıfırlanıyor..
O zaman yapacak bir şey yok hocam. Satın kurtulun bende inşallah hata çıkmaz diyerek açıyorum bilgisayarı her seferinde. En ufak hatasında satacağım uğraşmaya değmez. Bu konuda da başka bir çözüm bilmiyorum maalesef.
Msi Afterburner programını kullanabilirsiniz belki o sıfırlanmaz.

O zaman yapacak bir şey yok hocam. Satın kurtulun bende inşallah hata çıkmaz diyerek açıyorum bilgisayarı her seferinde. En ufak hatasında satacağım uğraşmaya değmez. Bu konuda da başka bir çözüm bilmiyorum maalesef.
Msi Afterburner programını kullanabilirsiniz belki o sıfırlanmaz.
Koskoca firmasın belki 1mb güncelleme ile çözülecek bir sorun ama hiç birşey yapmıyorsun. Şaka gibi gerçekten.

Sistemi her açışımda kapanacak mı diye bekliyorum keşke 1650 alıp daha düşük performansta hatasız kullansaydım.

Yardımınız için teşekkürler.

Koskoca firmasın belki 1mb güncelleme ile çözülecek bir sorun ama hiç birşey yapmıyorsun. Şaka gibi gerçekten.

Sistemi her açışımda kapanacak mı diye bekliyorum keşke 1650 alıp daha düşük performansta hatasız kullansaydım.

Yardımınız için teşekkürler.
Rica ederim. Aynen aynısını bende diyorum.

MSI Afterburner ile yaptım 2 defa restart attım sıfırlanmadı.

umarım sorunum çözülür.
Eki Görüntüle 593643
düzelmedi :D
sinir hastası yaptı bu kart beni
Hocam DDU ile şuan yüklü olan 20.5.1 sürümünü silip 20.4.2 sürümünü deneyin derim. Onda da hata alırsanız 20.2.2 sürümünü deneyin. Belki Radeon ayarları bu sürümlerde silinmez. Ben 20.4.2 kullanıyorum size dediğim ayarı kapattıktan sonra Radeon ayarlarım sıfırlanmadı. Ayrıca ben Windows 1909 sürümünü kullanıyorum.

Attığınız konuya cevabı yazdım hocam. Buraya da yazayım belki farklı arkadaşlarda faydalanır. Görsele eklemiş olduğum Windows ayarlarından hızlı başlatmayı aç (önerilen) kısmındaki tik işaretini kaldırıp kapatmanız gerekli.

Benim de sorum olacak bende de 5500 XT var bir zararı olur mu karta düşürmenin OC bilmiyorum hiç yardımcı olursanız sevinirim.

Benim de sorum olacak bende de 5500 XT var bir zararı olur mu karta düşürmenin OC bilmiyorum hiç yardımcı olursanız sevinirim.
Frekans Mhz değerini neden düşürmek istiyorsunuz? Genelde siyah ekran ve WattMan hatasına çözüm olabilir Frekans Mhz değerini düşürmek. Çok fazla düşürmezseniz zararı olmaz. Yani ilk başta 50 düşürün. Eğer hatanıza çözüm olmazsa 100 değer düşürüp deneyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı