RX 590 mı RX 5500 XT mi?

@EnisKekech Bütçeye bakar. Premium sürümde MSI, Asus orta sürümde Gıgabyte(Premium sürümede girebiliyor bazen), Zotac, Inno3d, Palit, Galax bunların hepsi güzel markalardır. Yeni konu açınız.

Hocam haklı olabilirsiniz ama NVIDIA yazılımsal olarak destekleyip performans anlamında orta sekment bir ürün ortaya koyuyor. AMD ise teknik olarak yükseltip yazılımı pek desteklemiyor. Ben teknikten yanayım diyebilirim yazılım her zaman olur ama teknik bir kere. Bir de diğer parçalarım AMD oldukları için entegre çalışacağını düşünüyorum.
Tamam da bu söylediğiniz 1650 super ile karşılaştırsak anca konuşulabilirdi, ki 1650 super çok daha ucuz ama konu bu değil 1660 super ile karşılaştırıyoruz, performans olarak da çok bariz önde, aynı segment değil bunlar.

5500XT herhangi bir durumda iyi bir seçenek değil bu sene. AMD'nin 5600XT ve 5700XT kartları iyi, Nvidia'nın 1650 super, 1660 super, RTX 2060 super ve 2070 super kartları. İki markanın da saymadığım kartları mantıksız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

@KaraMamut 1660 Super fazla darboğaz yapabilir. Düz 1660 bile Witcher 3'de %100 kullanıma fırlıyor rastgele. Uyum sorunu yaşayabilirsin özellikle rekabetçi oyunlarda.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Hocam ben 4.2'ye OC'ledim bir ara sorunsuz çalıştı ama ekran kartım sağ olsun hemen darboğazı yapıştırdı :D.

@yirikalische o zaman 250-300 TL daha koyup 5600XT alsın. 5600XT bariz önde 1660 Super'den. Ayrıca konu sahibinin işlemcisi FX 6300. Darboğazdan darboğaz koştuktan sonra isterse 2070 Super taksın hepsi aynı kapıya çıkar.

Tamam da bu söylediğiniz 1650 Super ile karşılaştırsak anca konuşulabilirdi, ki 1650 Super çok daha ucuz ama konu bu değil 1660 Super ile karşılaştırıyoruz, performans olarak da çok bariz önde, aynı segment değil bunlar.

5500XT herhangi bir durumda iyi bir seçenek değil bu sene. AMD'nin 5600XT ve 5700XT kartları iyi, NVIDIA'nın 1650 Super, 1660 Super, RTX 2060 Super ve 2070 Super kartları. İki markanın da saymadığım kartları mantıksız.

Hocam beynim sulandı hız olarak daha üst gözüküyor NVIDIA ama ikisi de 4 GB kullanıyorlar yalnızca. Lütfen yardım edin tek anlamadığım konu ekran kartlarıydı keşke onu da anlasaydım iyi olurdu :).

Hocam beynim sulandı hız olarak daha üst gözüküyor NVIDIA ama ikisi de 4 GB kullanıyorlar yalnızca. Lütfen yardım edin tek anlamadığım konu ekran kartlarıydı keşke onu da anlasaydım iyi olurdu :).
O hafıza kullanımı texture dosyalarının boyutuyla ilgili tamamen, o yüzden oyundan oyuna değişiyor. 1650 super, 1660 super ve rtx kartlarında gelişmiş sıkıştırma algoritması kullanıyor, yani 6 gb'a daha fazla şey sıkıştırabiliyor, o bir kıstas değil.

Seneye işler değişebilir, ama bu sene işlemcide AMD, ekran kartında Nvidia önde çoğu fiyat aralığında, 5700XT falan almayacaksanız en mantıklı tercih Nvidia. Daha düşük bütçe sahipleri için RX 580 8 gb hala güzel bir kart, o yüzden onu hariç tutuyorum.

Sizin için en mantıklı tercih 1660 super, tek fanlı bir model almayın yeter.

Hocam bir de RTX ile yarışıyor sanki bu RX 5600XT :) .

Yeni konular

Geri
Yukarı