RX 590 mı RX 5500 XT mi?

@05eraykrc Sapphire Pulse 5600 XT modelini kullanıyorsan üzüldüm, servise gönderdin mi? Aynı marka modelin 5500 XT olanını kullanıyorum 3,5 aydır hiç sorun yaşamadım. Üretim hatası olabilir belki.
Arkadaşlarım Rx5000 serisi ekran kartlarını tercih ettiler ve bir çok sorun yaşadılar . Yanlış anlamayın ben Nvidia fanboyu değilim eğer AMD bu hataları düzeltirse AMD üstün konuma geçer .

Evet, o yüzden rtx 2060 yazmadım yukarıdaki listeye. Nvidia AMD'ye cevap olarak super kartlarını çıkarttı, 2060 super güzel bir kart, 2060 değil.
2060 da iyi suan galax modeli 2700 TL ve RTX, DLSS 2.0, nvenc gibi teknolojileri var 5600 XT'den iyi bir kart ama 5600 XT tabi 2500 TL altı modeller hep uzak durulması gereken modeller neyse o da F/P ama paran varsa 2060 alınır.

FX 6300 adlı iğrenç işlemciye hiçbir şey almamak en doğrusu yani onu satıp güncel sisteme geçin ve 5500 XT ile 1660 Super arasında dağlar kadar fark var ortalama %20 civarı denebilir techpoweruptan bakabilirsin ve fiyatı yakın yani 5500 XT almanin bir manası kalmıyor fiyatının kartı değil ve 1650 Super gibi performansı var ve 1660 Super alamıyorsam 1650 Super alırdım belki indirimle falan alırdım ya da direkt iyi fiyata bulursam 5600 XT alırdım ama FX 6300 adlı her konuda berbat olan işlemciye ekran kartı takmayın.

Hocam keşke bütçem olsa ancak şu anlık pek yok yani anakart al işlemci al RAM al bana bayağı pahalıya patlar :(. Hem bu şekilde yavaştan başlayabilirim sistem değiştirmeye ne de olsa yeni sistemlerede uyum gösterir ekran kartı.

Hocam benim için oyun performansı değil daha çok GPU gücü gerektiren programlarda iyi performans ve hız idi. Ancak oyunda performans iyiyse diğerlerindede iyidir :) .

After Effects gibi programlardan bahsediyorsan onun icin NVIDIA sart gibi bir şey ve şu an telde olmasaydim bunun hakkında bir makale falan atabilirdim neyse render vs için aliyorsan 1650 Super'de 1660 Super'de ama mümkünse RTX serisi bir kart cok cok cok daha iyi olur CUDA sebebiyle sanırım

Yalnız konunun ilk mesajına bakmayanlar daha güçlü ekran kartlarını önerdikçe bayağı gülerek izleyip 5600 XT ile dahil olmak keyifliydi. 2 sayfa önce darboğazdan darboğaza koşacak diyordum da okumayınca böyle oluyormuş demek ki. 😌
Yahu ne bileyim, başlığı okudum, sonra son mesajları gördüm, masada olan ekran kartı 5500XT ise 1660 super daha iyidir dedim, halbuki soru hatalıymış 😬

Yeni konular

Geri
Yukarı