RX 590 Nitro Mining verimini arttırma

Kxvet

Kilopat
Bugün RX 590 Nitro kartımın garantisi doldu ve 3-5 gelir elde edeyim diye mining işine bir göz attım. Aldığım değerler ve çektiğim ayarların SS'lerini aşağıda paylaştım. Daha fazla verim alabilir miyim ve çektiğim voltaj ayarında veya diğer ayarlardan sıkıntı yaşar mıyım? (Değerler 8 saatlik ve arada PC bazı ayarlardan dolayı crash verdiği için git geller oldu) Ek olarak internette bir ayar gördüm, -strap 2 ve -rxboost1, bunları uygulamalı mıyım?

Untitled.png

afterburner.png

değerler.png

Ben Pulse ile 28,8 MH/s ve 80 Watt güç tüketimi olarak yapabilmiştim. Memory Clock ayarım 2315'ti. Afterburner ayarlarından, ''izin verilen (resmi) hız aşırtma limitlerini genişlet'' seçeneğine tıklayın.
2315 biraz yüksek olmaz mı? Bir de yaptığınız voltaj veya güç limitini vs hatırlıyosanız ona göre deneme yapabilirim kartı mahvetmeden.

2315 biraz yüksek olmaz mı? Bir de yaptığınız voltaj veya güç limitini vs hatırlıyosanız ona göre deneme yapabilirim kartı mahvetmeden.

bu konudaki gibi core clock değerimi düşürünce kart sıfırlanıyor maalesef 1505 ten aşağısında hata alıyorum. Benim merak ettiğim düşük voltaj vermek uzun vadede kartı kötü etkiler mi ve yanlış veya kullanmadığım bir ayar var mı çünkü 108W biraz verimsiz gibi.

bu konudaki gibi core clock değerimi düşürünce kart sıfırlanıyor maalesef 1505 ten aşağısında hata alıyorum. Benim merak ettiğim düşük voltaj vermek uzun vadede kartı kötü etkiler mi ve yanlış veya kullanmadığım bir ayar var mı çünkü 108W biraz verimsiz gibi.

Her kart aynı değil, zaten sizin kartla benim denediğim kartın modeli de farklı. Voltajı düşürdükçe Core Clock'u da düşürmeniz lazım. Her kartta aynı ayar stabil çalışmıyor. Kendiniz denemeniz lazım, bilgisayarın kapanmasından da korkmanıza gerek yok, ben denerken de birçok kez kapandı. Zaten OC değil UV yapıyoruz, bu yüzden korkulacak bir durum da olmuyor.

Geri
Yukarı