RX 590 RDR 2 görüntü bulanıklığı

İşletim sistemi
Windows 10

ulas1232

Hectopat
Arkadaşlar; bana mı öyle geliyor bilmiyorum ama oyunların grafikleri bana soluk geliyor, tatmin edici değil. 1440P 144Hz oynuyorum ayarlarda Ultra'da format denedim, her şeyi denedim inşallah psikolojik değildir. Bir de RDR2'de acayip bulanık oyun, kafayı yiyeceğim artık o derece. 1440P'de oynuyorum; 720P değil, 1080P değil, RDR sanki 900-1080P arası vallahi çıldıracağım arkadaşlar, bir çözüm bulun.

Sistem: i7-4790 4GHz
AMD Radeon RX 590 Nitro+ Special Edition
8x2 RAM
Monitör: Samsung 2K 144Hz 27.5.

Oyundan kaynaklanıyor. Rockstar efendinin koyduğu efsanevi anti aliasing tekniği yüzünden. Daha önce tartıştığımızı hatırlıyorum bu konuyu. Yapılması gereken tek şey scaling'i FPS kabul edilebilir en düşük seviyeye düşene kadar yükseltmek.

Anti Aliasing sisteminden kaynaklı. Motion blur ve FXAA kapat.
@FalconPolat sanırım siz de bu problemi yaşıyordunuz hocam.
Bahsettiğin tekniklerin hiçbirisi bir işe yaramaz. Evet ben de yaşıyorum çözmek için üst düzey bir ekran kartı gerekiyor ki scaling'i sonuna kadar kökleyeyim. Hiçbir oyunda böyle salak saçma bir sorun görmedim. Rockstar ve PC deyince sorundan başka bir şey gelmiyor akıllara artık.

Onun sebebi sanırım Motion Blur, TAA ve TAA Sharpening. Beyaz çubuğu tamamen kapatarak çözebilirsin. Ama o zamanda tırtıklanma başlıyor. Ben bu ayarlardan sonra denedim ve çeyreğe kadar açık bıraktım. Memnunum şuan. Ayrıca TAA ayarını medium olarak ayarla. Biraz daha rahatlayacaksın. Diğer arkadaşların önerilerini dene olmazsa bir de bu söylediğimi yap. Bakalım nasıl bir görüntü alacaksın.

Geri
Yukarı