RX 590 satan yer bulamadım

Bu kartı sıfır olarak sadece XFX modeli satışta diye biliyorum incehesap üzerinden. Kendimde XFX RX 590 kullanıyorum ve kimseye tavsiye etmiyorum. Zaten artık RX 590 yerine daha yeni nesil ve güncel olan ve hemen hemen aynı bütçeye sahip GTX 1650S, RX 5500 XT gibi modellere bakabilirsiniz.
Ve bana 6 veya 8 gb üzeri bir ekran kartı gerekiyor 4gb artık günümüz oyunlarını zor oynatıyor

Dün İncehesap.com'un gaming gecesinde güzel indirimler vardı. RTX 2060, 3100 TL'ydi. RTX 2070, 3700 TL'ydi. Diğerlerini pek hatırlamıyorum. Bir de 2080 Super vardı fiyatı çok uygundu.

1660S, fiyatı uygun olursa 1660 Ti, RTX 2060, RX 5600 XT gibi daha iyi ekran kartlarına bakabilirsiniz arkadaşların dediği gibi.

2000-2400 TL'ye 1660S,
2500-2600 TL'ye kadar 1660 Ti (hatta daha uygun olursa iyi olur, fiyatını pek hak etmiyor şu sıralar)
2800-3200 TL arası RTX 2060,
son olarak da 2800-3300 TL arası RX 5600 XT'lere bakabilirsiniz.

Tabi fiyatlar her zaman böyle olmuyor. İndirimlerle düşebiliyor, çok güzel fırsatlar olabiliyor gerçekten elimde kart olmasa alacağım ama var maalesef.

Dün İncehesap.com'un gaming gecesinde güzel indirimler vardı. RTX 2060, 3100 TL'ydi.

1660S, fiyatı uygun olursa 1660 Ti, RTX 2060, RX 5600 XT gibi daha iyi ekran kartlarına bakabilirsiniz arkadaşların dediği gibi.

2000-2400 TL'ye 1660S,
2500-2600 TL'ye kadar 1660 Ti (hatta daha uygun olursa iyi olur, fiyatını pek hak etmiyor şu sıralar)
2800-3200 TL arası RTX 2060,
son olarak da 2800-3300 TL arası RX 5600 XT'lere bakabilirsiniz.

Tabi fiyatlar her zaman böyle olmuyor. İndirimlerle düşebiliyor, çok güzel fırsatlar olabiliyor gerçekten elimde kart olmasa alacağım ama var maalesef.
Şimdi kafam rtx 2060 ın windforce ekran kartına takıldı sizce bu ekran kartı nasıl 3100 liraya buldum sizce değer mi

Bu tarz indirimler sık sık oluyor mu yoksa yılda bir iki kez falan mı oluyor?

Amazon.com.tr ve Hepsiburada üzerinde sıklıkla karşılaştım bu indirimlerle. Hepsiburada çok sık yapmıyor tabi o ayrı konu. Arada İtopya.com da yapıyor. Her gün takip etmeniz gerekli, her zaman duyuru yapılmıyor çünkü.

İncehesap gaming gecesi ise her hafta cuma günleri oluyor zaten, 20:00'da ürünler açılmaya başlıyor. Bence o geceyi bekleyin, o geceyi beklediğiniz süreçte İncehesap dışında saydığım sitelere zaman zaman bakın ve indirim gelmiş mi diye kontrol edin. Maalesef şartlar bu olunca indirim kovalamamız gerekiyor.

1660 Super'in 2000-2200 TL civarına satıldığını gördüm. Daha uygunu da oldu ama kur biraz daha düşüktü o zamanlar.

RTX 2060, 3100 TL'ye düştü daha dün. Daha uygunu da bulunabilir.

RX serisini hatırlamıyorum ama onlar da zaman zaman düşüyor.

Kasım ayına kadar illa ki indirime denk gelirsiniz. Diğer siteler yapmazsa İncehesap zaten kesin olarak her cuma yapıyor.

Amazon.com.tr ve Hepsiburada üzerinde sıklıkla karşılaştım bu indirimlerle. Hepsiburada çok sık yapmıyor tabi o ayrı konu. Arada İtopya.com da yapıyor. Her gün takip etmeniz gerekli, her zaman duyuru yapılmıyor çünkü.

İncehesap gaming gecesi ise her hafta cuma günleri oluyor zaten, 20:00'da ürünler açılmaya başlıyor. Bence o geceyi bekleyin, o geceyi beklediğiniz süreçte İncehesap dışında saydığım sitelere zaman zaman bakın ve indirim gelmiş mi diye kontrol edin. Maalesef şartlar bu olunca indirim kovalamamız gerekiyor.
Son derece haklısınız ve size cidden çok çok teşekkür ederim

1660 Super'in 2000-2200 TL civarına satıldığını gördüm. Daha uygunu da oldu ama kur biraz daha düşüktü o zamanlar.

RTX 2060, 3100 TL'ye düştü daha dün. Daha uygunu da bulunabilir.

RX serisini hatırlamıyorum ama onlar da zaman zaman düşüyor.

Kasım ayına kadar illa ki indirime denk gelirsiniz. Diğer siteler yapmazsa İncehesap zaten kesin olarak her cuma yapıyor.
birşey daha sormak istiyorum
GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6 192 Bit Ekran Kartı
MSI GeForce GTX 1660 SUPER GAMING 6GB GDDR6 192 Bit Ekran Kartı
BU İKİ EKRAN KARTI ARASINDA OYUNLARDA FPS FARKLILIĞI ÇOK OLUR MU BİRİ GAMİNG OLDUĞU İÇİN AKLIMA TAKILDI OLURSA NE KADAR OLUR FARK OLUR

Son düzenleme:
Hayır o kadar fark olmaz. İkisi de 1660 Super sonuçta. Olsa olsa 1-5 FPS fark olur onun sebebi de termal tasarım. Her firma belirli segment ve bütçelere göre farklı soğutma çözümleri koyar kartlarına.

Gaming X soğutma tasarımı olarak çok daha iyi tabii ki ama o kadar fiyat farkına asla değmez. Maksimum 2400 TL'ye kadar alabilirsiniz Gaming X modelini.

Geri
Yukarı