RX 590 sistem mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 10

kiliicc

Yoctopat
Daha fazla  
RAM
8gb corsair 2400mhz
SSD veya HDD modeli
Hdd 1 TB
Ekran kartı
Rx 590 Sapphire 8 GB
Anakart
H110M S2 1152
İşlemci
i5 7500
İşlemci ve ekran kartını değiştirdim, işlemci gayet de güzel çalışıyor ama ekran kartında sorunlar yaşıyorum. Driver olarak 2020 sürümü yüklediğimde mavi ekran vermiyor normal olarak çalışıyor ama oyun açtığım an gidiyor mavi ekran veriyor.

Ek olarak gt730 4GB var elimde onu takıp denedim hiç sorunsuz çalıştı.

Ekran kartı değişimlerinde DDU ile sürücüleri temizleyip uygun sürücüyü kurdunuz mu?

Sürücü temizlemeden ekran kartı denenmez.

Ekran kartı değişimlerinde DDU ile sürücüleri temizleyip uygun sürücüyü kurdunuz mu?

Sürücü temizlemeden ekran kartı denenmez.

Format atıp yaptım hepsini ve DDU dediğinizi bilmiyorum ama formatla kurdum.

Son düzenleme:

Minidump dosyalarınız geçen aya ait. Sanırım son mavi ekran hatalarında Windows dosya oluşturmamış.
Son günlerde Valorant ve Anti-Cheat ile ilgili çok mavi ekran hatası alınıyor. Bu iki yazılımdan birini veya ikisini kaldırıp deneyin.
Not: Sorun ekran kartındaki donanımlardan kaynaklı da olabilir.

Minidump dosyalarınız geçen aya ait. Sanırım son mavi ekran hatalarında Windows dosya oluşturmamış.
Son günlerde Valorant ve anti-cheat ile ilgili çok mavi ekran hatası alınıyor. Bu iki yazılımdan birini veya ikisini kaldırıp deneyin.
Not: Sorun ekran kartındaki donanımlardan kaynaklı da olabilir.

Merhaba video izlerken bir şey fark ettim. Mavi ekran vermiyor galiba Full screen yaptığım an kilitleniyor o an olan renge bürünüyor video izliyordum tam ekrana aldığım zaman gri oldu Valorant'ı açtığım zamanda mavi oluyor bırakıyor.
Bu yönden çözüm üretebilir misiniz?

Geri
Yukarı