RX 590 +Special Nitro ve R5 2600 Sıcaklık Değerleri

Ravenor

Hectopat
Makaleler
1
Merhabalar, Black Desert oyununu çok yüksek grafiklerde oynarken sıcaklığım 65-67 arası sabit değerlerde oynuyor. Fan hızımı 100 yapıyorum benim mantığıma göre fan diğer parçaların eskimesindense fan eskimesi çok daha iyi. Isı değerlerim normal mi? Laptop kullanıcısıyım, bir bilgim olmadığından soruyorum. Tekirdağ'da yaşıyorum, Haziran'ın 23'ündeyiz, sıcaklık değerleri 30 ve nem var. Bunları da göz önünde bulundurursak değerlerim az mı, fazla mı veya normal midir?

Hocam şimdi 65 derecelerde geziyor sistemim genel olarak ve GPU %100 olmuyor benim oyunda o yüzden 75 hertz ekranım var şehirde 50 60 fps normal grind atarken vesayre 75 sabitleniyor. 8 GB RAM olduğundan dolayı grindda bazen çoklu slota vururken bir drop yiyorum anlık başkada birşey yok. Şu GPU yu sürekli %100 kullanmasını sağlasam hiçbirşey olmayacak aslında.
O kadar büyük haritada 8GB RAM'le drop yemen normal gibi ve kocaman harita olduğu için doğal olarak optimizasyonu da sıkıntılı.

Sapphire RX580 Pulse 8GB kullanıyorum RX 570 değil. Çalıştı ama oyunları 1080P alınca yani çözünürlüğü yükseltince Pc restart atıyordu. Aynı oyunları düşük çözünürlükte oynuyordum sorunsuz. Hatta birkaç kişi sorun powerdan değil dedi ama Corsair CX 750 aldım. 3 haftadır sorunsuz kullanıyorum. 3 Fanlı su soğutmada var sistemde ama 3 adet harddisk var. Buda başka bir sitede sistemimi girerek aldığım sonuç : ( Tek ekran kartı ile 600W öneriliyor benim sisteme. CF yapıalcaksa daha yüksek almak şart )

Eğer merak eden varsa link -

Dosya Ekleri

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    45,8 KB · Görüntüleme: 42
O ses çekilir mi ya 🙂? Uzun vadede eski RPM'ini göremez fanlar ancak çalışmaya devam eder. Bunun dışında voltaj düşürmenizi öneririm. Fanları %100'de çalıştırmaktan daha mantıklıdır. Ayrıca fanlar yanmaz ancak kart daha hızlı tozlanır.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı