Ryzen 5 2600 ve RX 590 sıcaklık değerleri

Neden Micro-ATX kasa seçtiniz ki? Mesela bu kasayı alıp fan takviyesi yapılabilirdi:
Phanteks Eclipse P350x Profesyonel Pc Gaming Oyuncu Kasa - Siyah - n11.com
Veya bundan alırdınız takviye yapmaya bile gerek kalmazdı:
COOLER MASTER MASTERBOX MB511 MidT ATX MESH ÖN PANEL PENCERELİ SİYAH KASA - Vatan Bilgisayar

Aslında kasayı yeni almadım. 500TL bu kasaya verilmez. Yıl 2015'te 165TL'ye almıştım gayette tatlı ve güzel bir kasa :) Yeni sistem toplayınca değiştirmek istemedim :)

Tam onu soracaktım sonra vazgeçtim. Micro ATX kasaya 500TL verilmez hakikaten.
Aynen öyle. Ama küp kasaları seviyorum ve nedense 4 senedir kullandığım bir kasa. Sıvı soğutma desteği olsun, kişiselleştirilebilirlik olsun gerçekten hakkını veren bir kasa.

3 hafta önce bir sistem topladım ve sıcaklık değerlerini test ettim. Aşağıda resimlerini paylaşacağım, stok fan ile kullanıyorum işlemciyi. Sizce değerler nasıl ve soğutucu bakmaya gerek var mı? Şimdiden teşekkürler yorumlar için.

Sistem;

Eki Görüntüle 363516Eki Görüntüle 363517Eki Görüntüle 363518
Dostum güzel ve mantıklı sistem, sana tavsiyem işlemci soğutucusu olara nh d15 tarzı kule fan öneririm eğerki kasa kurtarırsa, cok pahalı dersen raha ucuz modellere bakabilirsin ama kule fan öneririm. Hayırlı olsun cok güzel sistem.

Dostum güzel ve mantıklı sistem, sana tavsiyem işlemci soğutucusu olara nh d15 tarzı kule fan öneririm eğerki kasa kurtarırsa, cok pahalı dersen raha ucuz modellere bakabilirsin ama kule fan öneririm. Hayırlı olsun cok güzel sistem.
Teşekkürler. 600TL çok fazla bence. 200-250 maximum bütçem var.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı