Ryzen 5 2600 ve RX 590 sıcaklık değerleri

RedSea

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
3 hafta önce bir sistem topladım ve sıcaklık değerlerini test ettim. Aşağıda resimlerini paylaşacağım, stok fan ile kullanıyorum işlemciyi. Sizce değerler nasıl ve soğutucu bakmaya gerek var mı? Şimdiden teşekkürler yorumlar için.

Sistem;

Screenshot_1.png
Screenshot_2.png
Screenshot_3.png

Ekran kartının sıcaklık değeri iyi. İşlemcinin 85 derece olması çok sağlıklı bir değer değil. Orta düzeyde de olsa bir soğutucu değişikliği iyi olacaktır.

Ekran kartının sıcaklık değeri iyi. İşlemcinin 85 derece olması çok sağlıklı bir değer değil. Orta düzeyde de olsa bir soğutucu değişikliği iyi olacaktır.
Teşekkürler yorum için. 200TL bütçe ayırabilirim, soğutucu önerir misiniz? Birde anakartıma 2 gün önce bios güncellemesi gelmiş, güncelleme yapmalı mıyım? Şuanda herhangi bir sorunum yok.

Kutusuz mu tercih ettiniz işlemciyi ?
Stok fan mevcut mu yani ?
Ek olarak CPU ve GPU kullanım yüzdesi ne durumda ?

Kutusuz mu tercih ettiniz işlemciyi ?
Stok fan mevcut mu yani ?
Ek olarak CPU ve GPU kullanım yüzdesi ne durumda ?

İşlemci kutulu ve stok soğutucu. 2 testtede işlemci ve ekran kartı %100 kullanıldı.
Bunun haricinde normal kullanımda işlemci %100'e hiç ulaşmıyor. Ekran kartı %100 olduğunda 80 dereceye gelebiliyor bazen ağır oyunlarda

İşlemci kutulu ve stok soğutucu. 2 testtede işlemci ve ekran kartı %100 kullanıldı.
Bunun haricinde normal kullanımda işlemci %100'e hiç ulaşmıyor. Ekran kartı %100 olduğunda 80 dereceye gelebiliyor bazen ağır oyunlarda
Ultra ayarlarda mı oynuyorsunuz?
Düşük ayarlarda oynuyorsanız. İşlemciye biraz fazla yük biniyordur darboğaz durumuna gelir gibi oluyordur. Ultra ayarlarda işlemcinin kullanım yüzdesi %80 civarlarına geliyor mu? Herhangi bir darboğaza rastlıyor musunuz ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ultra ayarlarda mı oynuyorsunuz?
Düşük ayarlarda oynuyorsanız. İşlemciye biraz fazla yük biniyordur darboğaz durumuna gelir gibi oluyordur. Ultra ayarlarda işlemcinin kullanım yüzdesi %80 civarlarına geliyor mu? Herhangi bir darboğaza rastlıyor musunuz ?

Darboğaz sistemde kesinlikle olmuyor. 1080P ultrada Shadow Of The Tomb Raider oynuyorum. 60-69 fps veriyor. Ultrada işlemciye binen yük en fazla %50-65 arası değişiyor. Sıcaklık ise 75'ten yukarı çıkmıyor. Ancak ekran kartı 80'leri görüyor %100 sürekli.

Son düzenleyen: Moderatör:
Darboğaz sistemde kesinlikle olmuyor. 1080P ultra da Shadow Of The Tomb Raider oynuyorum. 60-69 fps veriyor. Ultrada işlemciye binen yük en fazla %50-65 arası değişiyor. Sıcaklık ise 75 ten yukarı çıkmıyor. ancak ekran kartı 80 leri görüyor %100 sürekli.
80 sıkıntı değil Ekran kartı için.
İşlemciye 85 dereceyi Render ile falan mı gösterdiniz. Garibime giden işlemci nasıl gördü o dereceyi ?
Genel olarak olan bir şey değilse sistem gayet stabil düzgün çalışıyor fan ihtiyacı yok. Zaten kasa da metal bol hava akımı olan bir kasa bildiğim kadarıyla. Buda fazlasıyla yeterli temiz tuttuğunuz sürece.

80 sıkıntı değil Ekran kartı için.
İşlemciye 85 dereceyi Render ile falan mı gösterdiniz. Garibime giden işlemci nasıl gördü o dereceyi ?
Genel olarak olan bir şey değilse sistem gayet stabil düzgün çalışıyor fan ihtiyacı yok. Zaten kasa da metal bol hava akımı olan bir kasa bildiğim kadarıyla. Buda fazlasıyla yeterli temiz tuttuğunuz sürece.

Teşekkürler. Aslında AİDA 64 ile Stress testi yaptım öyle %100 oldu. 10 Dakika boyunca %100 de çalıştı işlemci. Sanırım normal kullanımda asla o sıcaklığa ulaşamam diye düşünüyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı