RX 590 vs GTX 1660 Super

Hocam ilk ilanın linkini göremiyorum ama ekran kartı açısından RX 590 tam f/p ürünü. 2. sistem de fiyatına göre çok iyi. Birkaç yükseltme ile efsane olur.

Hocam ilk linkte şunlar var ve butcem maslesef kasa için Max 4000₺.
Screenshot_2019-12-24-00-35-32-953_com.abtnprojects.ambatana.jpg

Hocam ilk ilanın linkini göremiyorum ama ekran kartı açısından RX 590 tam F/P ürünü. 2. sistem de fiyatına göre çok iyi. Birkaç yükseltme ile efsane olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
* İlandaki Adata 240GB SU630 3D NAND kronik sorunlu.
* Cooler Master Masterbox MB520 fanları sesli çalışıyor rahatsız eder.
* Sapphire RX590 Nitro+ Special Edition 8 GB çok ısınıyor forumda konuları görebilirsiniz. Yazılım yönünden AMD ekran kartlarında iyi değil.

Benim şahsi fikrim Uber sisteminden yanadır.

* Sapphire RX590 Nitro+ Special Edition 8 GB çok ısınıyor forumda konuları görebilirsiniz. Yazılım yönünden AMD ekran kartlarında iyi değil.

Çok teşekkür ederim hocam. Sizce uberin yanında 144 Hz'lik nasıl bir monitör alınmalıdır?

Hem MB520 hemde sapphire rx590 kullanıyorum dediğiniz sorunlar ile karşılaşmadım. Fanlar işlemci sıcaklığına göre çalışıyor eğer otomatikte bırakırsanız tabii ki işlemci ısınınca onlarda hızlı dönmeye başlıyor. Sapphire ise 75 dereceye kadar fanları neredeyse %50 altında çalıştırıyor. 75 dereceden sonra hızlandırıyor. Siz daha az ısınsın isterseniz elle fan devirlerini değiştirip sıcaklığı düşürebilirsiniz ki ben denemesini yaptın tam yük altında %70 fan ile 65 dereceyi geçmedi.

Hem MB520 hemde sapphire rx590 kullanıyorum dediğiniz sorunlar ile karşılaşmadım. Fanlar işlemci sıcaklığına göre çalışıyor eğer otomatikte bırakırsanız tabii ki işlemci ısınınca onlarda hızlı dönmeye başlıyor. Sapphire ise 75 dereceye kadar fanları neredeyse %50 altında çalıştırıyor. 75 dereceden sonra hızlandırıyor. Siz daha az ısınsın isterseniz elle fan devirlerini değiştirip sıcaklığı düşürebilirsiniz ki ben denemesini yaptın tam yük altında %70 fan ile 65 dereceyi geçmedi.
Teknoloji şans işidir sende olmayan sorunlar onda olabilir. Ben forumdaki kullanıcıların sorunlarına göre yazıyorum.Bilgilendirdiğin için teşekkür ederim.
Çok teşekkür ederim hocam. Sizce uberin yanında 144 Hz'lik nasıl bir monitör alınmalıdır?
Bütçeniz varsa daha iyilerini önerebilirim. Birde Uber kasanızı Corsair Carbide Spec Delta ve PSU(Güç Kaynağını) Corsair VS550 ile değiştirirseniz hem daha bilindik marka olacak hemde hava sirkülasyonu daha iyi olan bir kasa alacaksınız.

Teknoloji şans işidir sende olmayan sorunlar onda olabilir. Ben forumdaki kullanıcıların sorunlarına göre yazıyorum.Bilgilendirdiğin için teşekkür ederim.
Aynen 10000 TL ile 2080 ti alırsın coil whine çıkar. Sadece bu tip sorunlar kronik bir sorunmuş gibi söyleniyor ve son kullanıcının aklı çok karışıyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı