RX 590 vs GTX 1660 Super

GTX 1660 Super RX 590'dan daha performanslı bir karttır ama AMD kullanmak sizin için bir sorun yaratmıyorsa RX 5700 tavsiye ederim GTX 1660 Super ile aşağı yukarı aynı fiyat ve daha performanslı. NVIDIA kart istiyorsanız ve bütçeniz RTX 2060 veya RTX 2060 Super'e yetmiyor ise GTX 1660 Super'de işinizi görecektir.

İleride bir sorun olursa her parçanın ayrı garantisi var itopyadan oradan buradan alınca onlar da aynı servise veriyor ve onların cevabını size iletiyor. Parça size geldikten sonra aldığınız her yer aynı. Yani son derece saçma sonradan yaşanacak sıkıntı... şeklindeki düşünce.
Ben bilgisayarcı arkadaşımdan alıyorum geliş fiyatına satıp 250 tl fark koyuyor sadece 7000 tlik pc aldıgım zaman montajla beraber 350 fark koydu ekran kartında sıkıntı oldu ısınma problemi yaşamıştım 2 gün sonra servise kendi götürdü 1 hafta içinde kartı değiştirdiler demek istediğim buydu.

GTX 1660 Super RX 590'dan daha performanslı bir karttır ama AMD kullanmak sizin için bir sorun yaratmıyorsa RX 5700 tavsiye ederim GTX 1660 Super ile aşağı yukarı aynı fiyat ve daha performanslı. NVIDIA kart istiyorsanız ve bütçeniz RTX 2060 veya RTX 2060 Super'e yetmiyor ise GTX 1660 Super'de işinizi görecektir.

Sizce monitörden kısmaya deger mi?

Ben bilgisayarcı arkadaşımdan alıyorum geliş fiyatına satıp 250 tl fark koyuyor sadece 7000 tlik pc aldıgım zaman montajla beraber 350 fark koydu ekran kartında sıkıntı oldu ısınma problemi yaşamıştım 2 gün sonra servise kendi götürdü 1 hafta içinde kartı değiştirdiler demek istediğim buydu.
Servise götürmüş işte. Servis nereden alındığına bakmaz. Nereden almış olursan ol aynı cevabı alacaktın.

Servise götürmüş işte. Servis nereden alındığına bakmaz. Nereden almış olursan ol aynı cevabı alacaktın.
Aracı firmanın servise götürmesiyle yetkili satıcının servise götürmesi aynı değil vatan bilgisayardan 2 sene önce aldığım MSİ RX 580 ARMOR ısınma sorunu yaratıyordu 25 günde geldi servisten neyse siz bildiğinizi yapın.

Bende bu ısıtma sorununu ibternetteki başka forumlarda gördüm. Ondan dolayı düşündüğüm kasa 4 fanlı geliyor artı 1 ya da 2 fan daha takmayı düşünüyorum. Zaten fanlar yaklaşık 20 30 TL. Sizce bu kadar soğutma ile ekran kartı yine sıkıntı çıkarır mı?

AMD Alacaksanız soğutmaya biraz daha önem vermek mantıklı, ama eskisi kadar da ısınmıyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı