RX 590 vs RX 580

Arkadaşlar, planımda Sapphire Radeon Pulse OC RX 580 8GB almak vardı ama 216 lira fark ile Sapphire RX 590 Nitro+ alabileceğimi gördüm. Sizce 216 lira farka değecek midir cevaplarınızı bekliyorum. (Testlerde 10 fps civarı fark oluyor.)
Sinerji bilgisayardan zotac gtx 1660 al

Arkadaşlar, planımda Sapphire Radeon Pulse OC RX 580 8GB almak vardı ama 216 lira fark ile Sapphire RX 590 Nitro+ alabileceğimi gördüm. Sizce 216 lira farka değecek midir cevaplarınızı bekliyorum. (Testlerde 10 fps civarı fark oluyor.)
Değecektir Ben Sapphire Radeon RX580 8GB Nitro+ kullanıyorum çok memnunum. Hem Nitro+ Pulse OC'ye göre daha iyi hem de 590 580'e göre daha iyi kesinlikle değecektir 261 TL'ye. Şuan için fark göstermeyen 10 FPS belki de sizi ileride 50 değil 60 FPS'de veya 130 değil 144 FPS'de stabil tutacak. O yüzden kesinlikle RX 590 Nitro+

@Can Çeralp sevgiler öncelikle, konuyu kontrol etmemiştim bayağı konuşulmuş. +10 FPS olayını çoğu oyunda görebilirsiniz, ben gördüğüm incelemelerde böyle görmüştüm. Her neyse, bizzat R5 2600 ve RTX 590 Nitro+ almaya karar verdim. Fiyat olarak sıkıntı yok sanırım.

GTX 1660 tavsiye eden arkadaşlar için de şunları söylemek isterim, şahsen herhangi bir markanın fanboyu değilim, kesinlikle fiyat/performans oranına bakarak bir şeyler alıyorum. RX 590 ile GTX 1660 arasında deli bir fark yok. Baş başa gidiyor diyebilirim, aradaki fiyat farkına değeceğini de düşünmüyorum, ki alacağım sistem hazır sistem daha ucuz olduğundan böyle bir seçeneğim de bulunmuyor.

Yardımlarınız için teşekkürler, iyi günler diliyorum arkadaşlar.

Sonradan gelen düzenleme: En başta elektronik şans işidir arkadaşlar, neyin yanlış olduğunu/olacağını bilemeyiz. Belki seninki çok güzeldir. Belki diğerininki sorunludur. Çok iyi hatırlıyorum, 2016-2017 senesinde Sapphire çok kötüleniyordu bazı kitleler tarafından, bazı modelleri kronik problemliydi, evet bu doğru. Fakat şu anda gayet güzel fiyat/performans kartları çıkarıyorlar.

Tekrar sevgiler.

GTX 1660 al. Bütçen yetmiyorsa performansı daha az olsa bile 1650 al. AMD pişmanlıktır. ETS 2'de en düşükte droplar, donmalar yaşıyorum. Her oyunum en yüksek veya en düşük ayar farketmeksizin donuyor. Şimdiki aklım olsa 1650 alırdım. Ama illa AMD dersen tabii ki 590 daha iyi olacaktır.
İlk olarak markaya suç atmayalım rx580 nitro 8gb kullanıcısıyım bf1, fh4, gibi yeni nesil oyunlarda ultra da fps değerlerim 70 80 arası arkadaşımla eş zamanlı pc topladık o 1660 tercih etti performansları hemen hemen aynı denilebilir ancak yeni nesil oyunlarda dx12 de Rx580 açıkca önden gidiyor. Konunuzu gördüm büyük ihtimalle sizden kaynaklı bir sorun var. Benim kartım çok stabil ve performanslı çalışıyor. Burda markadan ziyade satıcıya görüşmelisiniz bence iyi forumlar..
Bende ilk senin gibi 580 8gb alıcaktım ama topladığım sitede 14 TL farkla nitro modelini görünce nitro modelini almıştım. Alırken bayağı karşılaşma yaptım 590 daha iyi bir kart ama şuan günümüzde 590 nın işini 580 çok rahat yapabiliyor eğer fps takıntılı biri değilsen ikiside ultra ayarlarda 60 üstü verebilir günümüzdeki oyunlarda ancak ileride ne gibi farklılıklar olur onu şimdiden bilemiyoruz. Eğer bütçe el verirse 590 alabilirsin ama çokta gerek yok dersen o580 işini görür. Bütçem var ama değermi almaya dersen bence değmez yani çok farkları yok bence o parayı başka bir parçaya kullanabilirsin ♥️

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı