RX 590'lı sistem oyunlarda kasıyor

İşletim sistemi
Windows 10

MrPandaros

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Kürekçi
Arkadaşlar bilgisayarımı 4 yıl önce aldım. Hiç termal bakımı yaptırmamıştım. Götürdüm yaptırdım. Ayrıca bilgisayarı sıfırlattırdım eve getirdim bilgisayarı. Açtım hard disk sıfırlanmamış. Neyse kendim sildim ekran kartım RX590 Sapphire Special Edition 8 GB işlemcim AMD Ryzen 5 six Core Processor bu ekran kartına NVIDIA Graphics yazılımı yüklemişler. Sildim AMD Radeon Software indirdim. Aynı zamanda işlemcinin de yazılımını yükledim. Bundan sonra oyunlara girdim LoL, Age of Empires 2 gibi basit oyunlarda kasmaya başladı. Ayrıca Radeon ayarlarında performans sınırda gösteriyor. Normalde bu oyunlarda mükemmel yazardı. Götürmeden önce çok iyi bir şekilde çalışıyordu. Sanırım belli ayarlarını yapmamışlar ya da bir hata var. Yardımcı olur musunuz?

Arkadaşlar bilgisayarımı 4 yıl önce aldım. Hiç termal bakımı yaptırmamıştım. Götürdüm yaptırdım. Ayrıca bilgisayarı sıfırlattırdım eve getirdim bilgisayarı. Açtım hard disk sıfırlanmamış. Neyse kendim sildim ekran kartım RX590 Sapphire Special Edition 8 GB işlemcim AMD Ryzen 5 six Core Processor bu ekran kartına NVIDIA Graphics yazılımı yüklemişler. Sildim AMD Radeon Software indirdim. Aynı zamanda işlemcinin de yazılımını yükledim. Bundan sonra oyunlara girdim LoL, Age of Empires 2 gibi basit oyunlarda kasmaya başladı. Ayrıca Radeon ayarlarında performans sınırda gösteriyor. Normalde bu oyunlarda mükemmel yazardı. Götürmeden önce çok iyi bir şekilde çalışıyordu. Sanırım belli ayarlarını yapmamışlar ya da bir hata var. Yardımcı olur musunuz?

Hocam anlattıklarınıza göre karman çorman bir driver kurulumu var.
Format atabilir misiniz kendiniz?

Bilgisayarını kasaba götürmüşsün kardeşim. Geçmiş olsun üzücü bir durum.

Dostum DDU ile ekran kartı sürücülerini kaldırıyorsun.(hem NVIDIA hem AMD)
Temiz ekran kartı driver kurulumu yapıyorsun.
Bu linkten indir ve kur en son.

Bir de içindeki kartın aynısı değil mi hala?

Dostum DDU ile ekran kartı sürücülerini kaldırıyorsun.(hem NVIDIA hem AMD)
Temiz ekran kartı driver kurulumu yapıyorsun.
Bu linkten indir ve kur en son.

Bir de içindeki kartın aynısı değil mi hala?

Hocam her şeye format atın diyen biri değilim ancak hard disk sıfırlanmamış kendim sildim NVIDIA gelmiş vs dediği için en temiz çare bu diye düşündüm.
Hatta bilgisayara bu denli muamele yapan biri parça çaldı mı diye düşünmeden edemiyorum.

Hocam her şeye format atın diyen biri değilim ancak hard disk sıfırlanmamış kendim sildim NVIDIA gelmiş vs dediği için en temiz çare bu diye düşündüm.
Hatta bilgisayara bu denli muamele yapan biri parça çaldı mı diye düşünmeden edemiyorum.

Katılıyorum kardeşim orada aslında bir kelime oyunu var. Yani arkadaş demek istemiş ki bilgisayarın bilgileri sıfırlanmamış duruyor anlamında söylemiş arkadaş.

Diski biçimlendirmesinden hiçbir şey olmaz.
DDU ile bahsettiğiniz her şey silinir.
Bende aynı düşüncedeyim şu an inşallah içinde ki RX590'ı alıp NVIDIA'nın kötü bir kartını takmamıştır.

@MrPandaros hocam anydesk(5,3mb) yükleyip id verir misiniz ?ben bir sisteminizi kontrol edeyim içim rahat etmedi.
Discord;ismailnooblex38

Eğer parçalarınızı almadı veya değiştirmediyse de bahsettiğim işlemleri ben yaparım hemen.

Diski biçimlendirmesinden hiçbir şey olmaz.
DDU ile bahsettiğiniz her şey silinir.
Bende aynı düşüncedeyim şu an inşallah içinde ki RX590'ı alıp NVIDIA'nın kötü bir kartını takmamıştır.

@MrPandaros hocam AnyDesk(5, 3MB) yükleyip ID verir misiniz? Ben bir sisteminizi kontrol edeyim içim rahat etmedi.
Discord; ismailnoobleX38.

Eğer parçalarınızı almadı veya değiştirmediyse de bahsettiğim işlemleri ben yaparım hemen.

Hepinize çok teşekkür ederim. Anladım. Gittim geri dükkana gözümün önünde yapacaklar yarın işlemi test edeceğiz. Her türlü yapcaklar yani o kadar para verdik.

Yeni konular

Geri
Yukarı