RX 6400 alınır mı?

Hocam fark etmedim ama performans farkı beklediği kadar olmayacak daha iyi kartlara yönelebilir ya da işlemci değişimi yapabilir.
Hocam bütçesini söylerse arkadaş ona göre yorum yapalım. Malum RX6400 çok ucuz bir kart şu şartlar altında. Eğer 1000Tl daha koyarsa RX6500XT alır ama onun için de PCI 4.0 anakart lazım. Belki 2. el alırsa 2500-3000TL bandında GTX 1650 alabilir.

Arkadaşa katılıyorum pek farkı yok 2.el 2500TL'ye 1650S gibi bir kart alabilir. 6500XT'den bi tık iyi karttır 1650S. Ya da işlemci yükseltebilir.
Hocam 2500 bandında 1650S bulması zor. Türkiye'de genellikle hep 1650 kullanıldığı için 1650S çoğu insanın elinde yok ve zaten o fiyat bandında normal 1650 var. Daha demin sarı siteye baktım sadece bir tane 1650S satan var o da Edirne'de.

Yanıtlar için teşekkür ederim. İkinci el düşünmediğim için bu kartlara yöneldim. 6500 XT performansı nasıl olur?

Yanıtlar için teşekkür ederim. İkinci el düşünmediğim için bu kartlara yöneldim. 6500 XT performansı nasıl olur?
6500XT PCI 3.0'da bile yükseltmeye değecektir fakat tavsiyem PCI 4.0 destekli bir anakart almanız ki zaten ekstra 1100TL 6500XT için gidecekken bir de anakart değiştirmek yorabilir.
Akakçe'ye göre RX6400:2500TL
RX6500:3600TL

Hocam yapmayın Allah aşkına. GTX 1050 nerede, RX 6400 nerede, ne demek aynı performansı veriyor? PCI-e girişinden en fazla %10'luk bir kayıp yaşayacak, bazı oyunlarda bunu hiç hissetmeyecek bazı oyunlarda ise biraz fazla hissedecek. Fakat her haliyle RX 6400, GTX 1050'yi ikiye katlar yapmayın lütfen. Geçmek mantıklı olacaktır, 2500 liraya daha uygun bir yükseltme bulamazsınız. Arkadaşların söylediği tek konuya katılıyorum, GTX 1050'den iyi olduğunu savunmama rağmen yine de giriş seviye bir karttır 1050'den iyi olduğu kartın genel manada iyi olduğu anlamına gelmez. Yer yer 1650 seviyesinde yer yer bir tık daha üstündedir.

Size daha sağlıklı bir tavsiye vereyim. 6500XT veya 3050 Ti'a geçin. İleride de anakart ve CPU yükseltmesi yaparsınız olur biter.

Kusura bakmayın ama bu ne saçma bir tavsiye? Konu başlığıyla ne alakası var? Konu sahibinin kullandığı sistem belli, almak istediği ekran kartı için az çok bütçesi belli. Sanki para yağıyor, konu sahibi fantezi olsun diye bu kartları tercih ediyor. 3050 Ti alacak durumu olsa bu adamın 6400 modelini mi sorar? Sağlıklı tavsiyeye bak. Olur biter dediğiniz olay zaten kabataslak 7-8kya patlıyor.

Kusura bakmayın ama bu ne saçma bir tavsiye? Konu başlığıyla ne alakası var? Konu sahibinin kullandığı sistem belli, almak istediği ekran kartı için az çok bütçesi belli. Sanki para yağıyor, konu sahibi fantezi olsun diye bu kartları tercih ediyor. 3050 Ti alacak durumu olsa bu adamın 6400 modelini mi sorar? Sağlıklı tavsiyeye bak. Olur biter dediğiniz olay zaten kabataslak 7-8kya patlıyor.
Yukarıda konu sahibi kendisi sormuş 6500XT performansı nasıl olur diye.
Ayrıca sistem upgradeleri komplike ve sık değiştirme imkanı olmayan parçalardan başlanır ve böyle devam edilir.
Şimdi PCI Express 4.0 destekleyen anakart ve 6400 alacak, 2 sene sonra yine yetersiz gelecek. 6500XT alıp 1-2 sene sonra da cpu-anakart yükseltmesi yaparsa zaten 2 sene sonra yeterli olacak performans daha da yükselecek. Biraz düşünün ve öyle konuşun.
3050Tİ masaüstü modeli olmayan bir kart yani istese de alamaz. @Yavuzthegreat @Liutenant
Evet fark ettim, şimdi düzelttim. Laptop konularıyla uğraşırken dalgınlığıma gelmiş.

Ayrıca olur biter dediğim olay elindeki R3 1200AF'yi ve anakartı çıkartınca zaten masraf yarı yarıya düşecek. Tek yapması gereken giriş seviyesi bir güncel anakart alıp işlemci yükseltmesi yapmak. Bence siz kusura bakmayın ama bu ekonomide ve genel olarak upgrade konularında sistemi olabildiğince güncel tutmak gerekli.

Geri
Yukarı