RX 6400 overclock nasıl yapılır?

Dunyada bir ilki başaracağıma söz vermiştim ve yaptım. Sadece bu 3 tik için şu anda 2600 MHz'yi gecebiliyorum FPS resmen uçtu.

Dosya Ekleri

• 20220728_111214.jpg
    20220728_111214.jpg
    189,4 KB · Görüntüleme: 149
  • 20220728_111241.jpg
    20220728_111241.jpg
    71,2 KB · Görüntüleme: 164
@XPLSG Demek ki bazılarını işaretlememek gerekiyormuş :D Problem çıkacağını düşünmediğimden hepsini işaretlemeni istemiştim, benim hatam.

@mehmetaliakbulut Fan ile ilgili ayarları açıp fan kontrolünü dener misiniz?

Bilgisayarı çalıştırırken 1 kez restart atıyor. Son kullanıcının bu riski alabileceğini düşünmüyorum bu arada riski alıp indiren arkadaşların en son surumu indirmesi gerek yoksa onarıma atıyor.

@mehmetaliakbulut MPT'de yapılan her işlem yazılımsal olduğundan çok bir risk barındırmıyor ancak bilmeden iş yapmamak gerek. Overclock için power kısmından biraz güç ve amper limitini genişletebilirseniz daha iyi olur. Şu an güç limiti ve GFX kaç amper gözüküyor?

@kino AMD bildiğimiz AMD imiş, fark yok. Ört üstünü biz kapattık de. Bir şirket hiç mi değişmez? :D

Hocam şu anda fan ayarları ve stabilite üzerine çalışıyorum. Bu süreçte ban yemezsem detaylı rehber yapacağım.

Fan ayarı geldi sonunda dünya varmış.

Dosya Ekleri

• 20220728_113302.jpg
    20220728_113302.jpg
    150,4 KB · Görüntüleme: 144
@mehmetaliakbulut MPT'de yapılan her işlem yazılımsal olduğundan çok bir risk barındırmıyor ancak bilmeden iş yapmamak gerek. Overclock için Power kısmından biraz güç ve amper limitini genişletebilirseniz daha iyi olur. Şu an güç limiti ve GFX kaç amper gözüküyor?

@kino AMD bildiğimiz AMD imiş, fark yok. Ört üstünü biz kapattık de. Bir şirket hiç mi değişmez? :D

Bende olmadı bir şirket değişmiş :D

Hocam şu anda fan ayarları ve stabilite üzerine çalışıyorum. Bu süreçte ban yemezsem detaylı rehber yapacağım.

Fan ayarı geldi sonunda dünya varmış.

Detaylı rehberi yapmadan önce bu konuya çözümünü yazarsanız en doğrusu olacak :)

@XPLSG Muhtemelen şu ayarlar yüzünden. Ayarlı ve denenmemiş olduğundan Radeon çöküyor muhtemelen. Bunların tiklerini kaldırıp deneyin isterseniz. Veya @mehmetaliakbulut nasıl yaptıysa benzerini yapın, garanti en azından.

1658997365097.png

Geri
Yukarı