RX 6400 overclock nasıl yapılır?

Hocam şu an test sırasında bir şey fark ettim kart işlem esnasında Boost frekansı (2321) 60 dereceyi gecince 2000-2100 degerlerine dusuyor FPS de buna baglı olarak düsüyor. Fan ayari yaptiktan sonra 60 dereceye daha gec ulastigi icin furkarkta ilk yarisinda 63 FPS civari gezerken artik 66 67 FPS arasi geziyor bu bile çok etkiledi.

Dosya Ekleri

• 20220728_113955.jpg
    20220728_113955.jpg
    110,6 KB · Görüntüleme: 67
Hocam şu an test sırasında bir şey fark ettim kart işlem esnasında Boost frekansı (2321) 60 dereceyi gecince 2000-2100 degerlerine dusuyor FPS de buna baglı olarak düsüyor. Fan ayari yaptiktan sonra 60 dereceye daha gec ulastigi icin furkarkta ilk yarisinda 63 FPS civari gezerken artik 66 67 FPS arasi geziyor bu bile çok etkiledi.

Artık tam çözümünü atabilir misiniz? Bu konuya ki çözüme ulaşsın.

@mehmetaliakbulut Fan ayarlarını açıp frekansı kapamışsınız :D Power sekmesini paylaşabilir misin? Birkaç güç ayarı önerebilirim. Overclock yapmadan önce limitleri yükseltmek iyidir.

Arkadaşlar şimdi şu şekilde bazı ayarlar birbirleri ile çakışabiliyor. Ya da bazı ayarlarda 1 kez başlangıçta restart atabiliyor vs. Tam olarak stabil ayarlar yapmaya calisiyorum GFX'te ornegin 2600 2400 MHz yapinca Power limitide arttirmamız gerekiyor 22wat CPU wattı 43'e çıkabiliyor gibi farklı farklı senaryolar mevcut stabil hale gelince ben anlıtıcam zaten.

Sürücü sürümü nedir?
En güncel sürücude ancak eski sürümlere geçmek gerekebilir

Arkadaşlar şimdi şu şekilde bazı ayarlar birbirleri ile çakışabiliyor. Ya da bazı ayarlarda 1 kez başlangıçta restart atabiliyor vs. tam olarak stabil ayarlar yapmaya calisiyorum GFX'te ornegin 2600 2400 MHz yapinca Power limitide arttirmamız gerekiyor 22wat CPU wattı 43'e çıkabiliyor gibi farklı farklı senaryolar mevcut stabil hale gelince ben anlıtıcam zaten.

10 kere restart atınca çok olası gelmedi masaüstüye gelmem.
Sürücünün sürümünü söyler misin?

Geri
Yukarı