RX 6400 sistemde FPS düşüşü oluyor

İşletim sistemi
Windows 10
Kusura bakma anca gördüm beğenmediğim şey bende geçen ay Warframe'yi 4 GB tek kanal RAM ile oynuyordum arkadaşın sistemi benim sistemimden çok daha iyi.
Aklıma başka bir çözüm yolu gelmiyor, bu sorun yeni sistem almadan önce de vardı işlemci yetersizliğinden sanıyordum ama şuan işlemcim iyi.
Geriye RAM ve SSD kalıyor yani.

Sorunun ekran kartından olduğunu varsayıyorum artık. Eski kartımı taktığımda bu kadar drop yaşanmadı çok az oluyordu. İade etsem edemem 14 gün geçti garantiye yollamak dışında bir çözüm yok herhalde.

Emre hocam bu sorunlar yüzünden PC acasım gelmiyor acaba format atsam düzelir mi? Veya DC isminizi bırakırmısnız
Format atmayı denedim, Windows 11 geçtim düzelmedi hiç bir şekilde düzelmiyor tüm driverleri denedim.

Bu sorunun PCI-E 3.0 dan kaynaklandığını duydum ne kadar doğru bilemiyorum ama bazı oyunları çok rahat oynarken bazılarını hiç oynayamıyorum.
Cyberpunk 2077'yi 20-30 FPS arası dropsuz oynarken Warframe'yi hiç oynayamıyorum oyun çok donuyor.

Son düzenleme:
Format atmayı denedim, Windows 11 geçtim düzelmedi hiçbir şekilde düzelmiyor tüm sürücüleri denedim.

Bu sorunun PCI-e 3.0'dan kaynaklandığını duydum ne kadar doğru bilemiyorum ama bazı oyunları çok rahat oynarken bazılarını hiç oynayamıyorum.
Cyberpunk 2077'yi 20-30 FPS arası dropsuz oynarken Warframe'yi hiç oynayamıyorum oyun çok donuyor.

Peki sende Valorant nasıl bende kasiyor 30 dk sonra geciyor sizde durum nedir?

İlk driver kurmak nasıl oluyor hocam sanada cok soru sorduk ama
Hocam mesela ekran kartını ilk taktığınızda yüklü bir driver olmuyor, indirip driver kuruyorsunuz işte ondan bahsediyorum. Çoğu driver sorunlu olduğu için mevcut driveri silip başka driver yüklüyorum o yüzden dediğiniz ilk 30 dakika donma olayını bayağı fazla yaşadım :D

Hocam mesela ekran kartını ilk taktığınızda yüklü bir driver olmuyor, indirip driver kuruyorsunuz işte ondan bahsediyorum. Çoğu driver sorunlu olduğu için mevcut driveri silip başka driver yüklüyorum o yüzden dediğiniz ilk 30 dakika donma olayını bayağı fazla yaşadım :D
Peki suan sende varmi 30 dk donma olayi

Yeni konular

Geri
Yukarı