RX 6500 XT fanlar dönmüyor

FeLix

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Herkese selam. RX 6500 XT ekran kartı aldım. Açılışta fanlar dönüyor aynı şekilde BIOS ekranında 10dk kadar açık bıraktım dönüyor ama Windows açılınca dönmesi duruyor. Oyunlarda da aynı şekil de. İşlemcim 4750G ekran kartı almadan önce APU kullanıyordum, o etkiliyor olabilir mi? Eski driverları falan da sildim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese selam. RX 6500 XT ekran kartı aldım. Açılışta fanlar dönüyor aynı şekilde BIOS ekranında 10dk kadar açık bıraktım dönüyor ama Windows açılınca dönmesi duruyor. Oyunlarda da aynı şekil de. İşlemcim 4750G ekran kartı almadan önce APU kullanıyordum, o etkiliyor olabilir mi? Eski driverları falan da sildim.
Yük altında döner fanlar, Zero RPM özelliğinden dolayı belirli bir sıcaklıktan sonra dönmeye başlıyorlar.

Ekran kartınız yük altında olmadığında fanını çalıştırmaya ihtiyaç bile duymuyor.
Yük altına girdiğinde, 60 derece gibi sıcaklıklar ve üstüne ulaştığında devreye girer.
Bu sayede enerji, ömür açısından nereden bakarsanız bakın çok daha iyi.
Sanırım 10-15 yıllık PC sonrası yeni bir sistem dizdiniz.
Ben de böyle olmuştu ve bu şekilde bunları öğrenmiştim :)

RX 6600 XFX swft 210 kullanıyorum. Ben de de belirli bir sıcaklığa gelene kadar fanlar çalışmıyor. Yani sadece soğutma bloğu yetiyor karta belirli bir yere kadar.

AMD software gir performans sekmesinden ayarlanıyor kısmına gir ayarlama kontrolünden manuel ayarlamaya bas ve fan ayarını etkinleştir daha sonrasında altında sıfır RPM seçeneğini kapat sende açık olacaktır muhtemelen ondan sonra belirli sıcaklıklara geldiğinde örneğin 30 derece 15 ayarda dönmeye falan başlayacaktır bu şekilde fanları çalıştırabilirsin.

Geri
Yukarı