RX 6500 XT i5 6400 sistemde sadece işlemci kullanılıyor

Tamam işte ekran kartı=GPU'dur. İşlemci=CPU. İşlemcinin kullanım yüzdesi 59. Ekran kartınınki ise 99. Bu gayet normal içiniz rahat olsun.

Diğerlerinide atın lütfen iyice analiz edelim.

Sol üstteki %99 olan ekran kartı kullanımı, %59 olan ise işlemci kullanımlarıdır.
İşlemciyi %78 kullanıyo 59 derece
ayrıca ben zaten bunların ne anlama geldiğini biliyorum teker teker açıklamanıza gerek yok

diğerlerini yarım saat sonra çekebilirim çekince atarım

O zaman herşeyin olması gibi olduğunun farkındasınızdır o ekran görüntüsünde.
Hocam zaten söylüyorum ya sadece Assetto Corsa sıkıntı çıkartıyor diye?

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    1,8 MB · Görüntüleme: 23
Benim dediğim şey de bu zaten. Her oyunun işlemci-ekran kartı kullanım ağırlığı farklıdır. Assetto Corsa fizik motoru vs. yüzünden işlemciyi daha çok kullanıyor olabilir. Ekran kartınıza i5 6400 Assetto Corsa oyununda yetmiyor olabilir. Bunun başka da bir açıklaması olacağını sanmıyorum. :)

Grafikleri kökle sonuna kadar ekran kartı %100 kullanılana kadar arttır. İşlemci 100 olup ekran kartı düşük kalıyor mu?
Kalmıyorsa ekran kartını grafikleri arttırarak tam verimde %100 kullanabilirsin.

Grafikleri kökle sonuna kadar ekran kartı %100 kullanılana kadar arttır. İşlemci 100 olup ekran kartı düşük kalıyor mu?
Yanlış hatırlamıyorsam her şeyi ultra kullanıyorum yazmıştı. Ama eğer değil ise işe yarayabilir. Darboğaz konusunda MSAA artırmak ve FPS sınırlandırmak çokça işe yarıyor.

Yanlış hatırlamıyorsam her şeyi ultra kullanıyorum yazmıştı. Ama eğer değil ise işe yarayabilir. Darboğaz konusunda MSAA artırmak ve FPS sınırlandırmak çokça işe yarıyor.
Aynen öyle hocam. Bu durumda işlemci %100 durumuna çıkmıyorsa sorun yok MSAA arttırılabilir. Değere çıkıyorsa FPS kısıtlamak şart.

Beyler aynen öyle kökledim herşeyi FPS sınırlandırması koymadığım zaman ikisinide %100 kullanıyor bu sefer FPS sınırlandırmayı deniyim hemen foto atçam

Dosya Ekleri

• AYARLAR.png
    AYARLAR.png
    127 KB · Görüntüleme: 50
  • MAX KISITLAMALI.png
    MAX KISITLAMALI.png
    257 KB · Görüntüleme: 18
  • MAX KISITLAMASIZ.png
    MAX KISITLAMASIZ.png
    258,3 KB · Görüntüleme: 21
Beyler aynen öyle kökledim herşeyi FPS sınırlandırması koymadığım zaman ikisinide %100 kullanıyor bu sefer FPS sınırlandırmayı deniyim hemen foto atçam
Sorun çözüldü mü devam ediyor mu? Fotolar biraz kirlide belli olmuyor.

Bu durum kararlı olmalarını sağladığı için %1 ve %0.1 FPS değerlerini de arttıracaktır bu durum oyundan aldığın hazzı yüz kat arttırır. İstikrarsız çalışan parçalar anlık kasma hissiyatı verecektir. Bu çözüm sayesinde akıcılık elde etme imkanın daha fazla.

Sorun çözüldü mü devam ediyor mu? Fotolar biraz kirlide belli olmuyor.

Bu durum kararlı olmalarını sağladığı için %1 ve %0.1 FPS değerlerini de arttıracaktır bu durum oyundan aldığın hazzı yüz kat arttırır. İstikrarsız çalışan parçalar anlık kasma hissiyatı verecektir. Bu çözüm sayesinde akıcılık elde etme imkanın daha fazla.
Devam ediyor maalesef 60 FPS kısıtladım GPU=57 CPU=78 civarlarında gezmesine rağmen hala %99 hatasını veriyor ve ileri atıyor donma yada FPS ile alakalı bir durum değil o uyarı geldiği zaman tp'liyor çok sacma bisey offline oynadığımda o uyarı çıkmıyor online'a giriyorum ve %99 hatasını alıyorum ve tp'leniyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı