RX 6500 XT için 10000 TL anakart, işlemci, kasa önerisi

weoji0

Decapat
Daha fazla  
Güncel sistem:
Anakart: ASRock A320M HDV r4.0
İşlemci Ryzen: 3 1200.
Ekran kartı: Sapphire RX 6500 XT.
Hard disk: Seagate 1TB 7200RPM hard disk.
SSD: WD Green 240 GB SATA SSD.
İşlemci fanı: Snowman T6 Ultra.
RAM: 1x8 Corsair Vengeance Pro RGB 3600MHz RAM.
PSU: Corsair VS550 +80 (gri etiket) 550W.
Bütçe: 10.000 TL'yi çok geçmemesi lazım. Uzun vadeli bir sistem istiyorum ileride upgrade ederim.
Merhaba son zamanlarda anormal derecede FPS düşmesi yiyorum. Şu anki sistemim Ryzen 3 1200 RX 6500 XT Sapphire, uzay kasa kullanıyorum. 2-3 ay öncesine kadar Apex Legends'e 150 FPS+ dropsuz alırken şimdi aynı ayarlarda 50 FPS droplu alıyorum tüm oyunlarda aynı keza. Tüm yolları denedim olmadı çözümü işlemci anakart ve RAM değiştirmekte bulmayı umuyorum zaten yükseltmeyi planlıyordum. Şimdi tek yapmak istediğim ekran kartım ve güç kaynağım ve 8 GB RAM'ım dışındaki tüm parçaları satmak ve yenisini almak. Orta-yüksek seviye bir sisteme hazırlık atmak ileride büyük ihtimal ekran kartımı da yükseltirim RTX serisi bir kart ile. İşlemciyi Ryzen 5 5600 ile anakartı ise PCI-e 4.0'dan yararlanmak için Gigabyte B550 Gaming X ile değiştirmeyi düşünüyorum. RAM'dan aynısından bir tane daha alacağım zaten 1 tane var o da 8 GB Corsair Vengeance RGB Pro 3600MHz. Kasam olmadığı ve artık kasamın olması gerektiğini düşündüğüm için şık ve sade ve kaliteli bir görünüşe sahip NZXT H5 Flow modelini düşünüyorum, ekstradan belki PCI-e 4.0 M.2 SSD alırım 1 TB kadar ve belki işlemci overclock ederim diye kasaya yakışacak kaliteli bir sıvı soğutma. Bu söylediğim parçaların kafanızda belli bir fikir olsun diye yazdım şunu şunu al şunu şunla değiştir dediğiniz bir parça model varsa belirtip aydınlatırsanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben ileri dönük dediği için diyorum zaten 10k ya zor 12 13 k zorlar ise geçer geçmişken garanti olur işi.

6542TL. Kalan bütçeyle de RAM, M.2 SSD, sıvı soğutma alırsınız.

Ram güzel. Onun ikincisini al. 5600x işlemci alınabilir. 550 iyi anakart, onu da al. Kasayı da ince eleyip sık dokuyarak belki bulabilirsin. M2 vs sonraya kalır. Tabi her parça için indirim kovalamak gerek. Lakin bu saydıklarım alınır ve yüzünü güldürür tahminimce.

6542TL. Kalan bütçeyle de M.2 SSD, sıvı soğutma alırsınız.

Gayet güzel fiyatlar.

5600X işlemci alınabilir.

Hocam bütçe kısıtlı olduğu için 5600 alması daha mantıklı olur. Kalan bütçeyi daha da güzel değerlendirebilir ki 5600X ile 5600 arasında o fiyat farkını vermeye değecek bir performans farkı yok.

5600'e stok fan yetmeyecektir. İsterseniz sıvı soğutma ya da farklı bir fan alabilirsiniz. Bence 2 fanlı sıvı soğutma her türlü yetecektir.

Yeni konular

Geri
Yukarı