RX 6500 XT pişmanlık mıdır?

Sorunlar çözüldü denildikten sonra RX 5600XT aldım ve çözülen bir şey falan yok. Çok sık hata almıyorum ama kafam rahat etsin diyorsan ekran kartı alırken AMD alma.
O bahsettikleri RX 5000 serisi değil ki. 6000 serisinde genel olarak WattMan yaşanmıyor ancak sürücü stabilitesi konusunda hala yolları var.

Sorunlar çözüldü denildikten sonra RX 5600XT aldım ve çözülen bir şey falan yok. Çok sık hata almıyorum ama kafam rahat etsin diyorsan ekran kartı alırken AMD alma.

Sorunlar çözüldü dendikten sonra RDNA2 kart alman gerekirdi sakatlığı meşhur Navi 10 değil. 2019-2020'de yağmur gibi 5700/5700 XT sorunu yaşanıyordu.

O bahsettikleri RX 5000 serisi değil ki. 6000 serisinde genel olarak WattMan yaşanmıyor ancak sürücü stabilitesi konusunda hala yolları var.
Daha RX 6000 serisi yokken. Forumda o kadar yorum yapıldı, alın alın sorun kalmadı gibi.
Sorunlar çözüldü dendikten sonra RDNA2 kart alman gerekirdi sakatlığı meşhur Navi 10 değil. 2019-2020'de yağmur gibi 5700/5700 XT sorunu yaşanıyordu.
Biliyorum. Vardım o zaman da. RX 5700'ün lanetli olduğunu da biliyorum. Bir dönem tüm sorunların çözüldüğünden falan bahsediyordu herkes.

Niye 2 yılda çöp olsun? Onu diyenlerin teknoloji bilgilerini sorgulayıp sonra dediklerine kulak asın. Fiyatına göre gayette sağlam kart.
Sorunlar çözüldü denen RDNA2 kart almamışsın ki. 4-5 aydır 6600 XT kullanıyorum, hiçte hata almadım. Daha öncede dediğim gibi forumda bolca 6000 serisi kullanan var, hata alan bir elin parmağını geçmez.

Sürücüyü silip temiz kurulum yapıyorsun. Varsa yenisini kurup güncelliyorsun, şansa düzelirse düzeliyor. Düzelmezse paranla rezil oluyorsun.

Zaten Türkiye gibi bir ülkede sürekli sistem değiştirme, her sene ekipman yenileme vb. yok. Bir kez alıp uzun yıllar kullanıyoruz.

i3 10100F ile şahsen ben RX 6500 XT'yi önermiyorum. RX 6500 XT PCIe 3.0 modunda fazla iş yapan bir kart değil benim gözümde. Ha, GPU video kodlamasını, bu kart ile 3D rendering yapılacağını pek sanmıyorum ama kötü 3D rendering performansını göz ardı ediyorsanız alabilirsiniz. O halde de GTX 1650'yi geçiyor zaten.

Kas gücü olarak sağlam bir kart, bu kart bana kalırsa PCIe 4.0 veriyolunda mükemmel sonuç veriyor. Kendi görüşüm yazdığım gibi PCIe 3.0 veriyolunda çok da avantajlı bir kart olmadığı yönünde.

Zaten Türkiye gibi bir ülkede sürekli sistem değiştirme, her sene ekipman yenileme vb. yok. Bir kez alıp uzun yıllar kullanıyoruz.
Aynen öyle. Hala daha NVIDIA kartlar tak-çalıştır. Bunu çoğu kullanıcı istediği için NVIDIA tercih ediyor. AMD, sürücü konusunda biraz uğraştırıyor, haklısınız. 5000 serisinden 6000 serisine zıpladığımızda AMD epey çığır atladı, bu bir gerçek. Sürücü konusunda da dahil olmak üzere fakat bu hala sorunsuz olduğu anlamına gelmiyor. Daha üstüne koymalı.

Sürücüyü silip temiz kurulum yapıyorsun. Varsa yenisini kurup güncelliyorsun, şansa düzelirse düzeliyor. Düzelmezse paranla rezil oluyorsun.

O konuda katılıyorum zaten ancak bu 6000 serisinde pek görülmüyor. Tabii sürücü konusunda WattMan olmasa da başka sorunlar çıkartabiliyor stabil sürücü bulunmazsa.

Yani hep bir bahane hep bir bahane gibi geliyor.

RX 570 ve RX 580'lerde de sanki vardı bu sürücü sorunu. Sonra 5000 serisine sıçradı. Bir ara 5500 ve 5600'larda fazla yok, daha çok 5700'lerde yaşanıyor denildi. Sonra 5500 ve 5600 konuları patladı. Şimdi de 6000'ler...

AMD işlemci olarak çok iyi konumda ama ekran kartı olarak epey gerideler. Çok önceden de ısınma sorunları olduğunu net hatırlıyorum. Hatta 6350 model kartımı yakmıştım.

Her şeyi kısıtlı bir kart olsa da, bütçesindeki en iyi karttır. Hani 500 lira koy şunu al da diyemiyoruz, en yakın 6000₺ RTX 3050, 6500₺ RX 6600 mevcut.

Bu kartı PCI 3 ile kullanacaksan (gördüğüm kadarıyla evet) 2. El garantisi devam eden 1650 Super almak daha mantıklı. 1650 Super güvenli bir nokta, çoğunlukla ev kullanıcıları satıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı