RX 6500 XT sistemde FPS düşmesi

osmannr

Hectopat
İşlemci: R5 3600.
Ekran kartı: RX 6500 XT.
RAM: 8x2 3000MHz.
SSD: Adata sworshıp 500 GB.
Anakart: A320M S2H.
PSU: Cougar 700W.

PUBG aşırı FPS düşmesi drop oluyor. Ben PCI 3.0'dan olur diye düşünüyorum. Sizce ondan mıdır durduk? Yere anakart almayayım. Sadece PUBG oynuyorum.
30 40'lara düşüyor.

Hocam orta seviye işlemciye girişin de giriş seviyesi eski nesil chipsetli anakart almışsınız. Kimse bu anakart konusunda bilgili değil. Toplama sistemlere bakıyorum genelde hep işlemci ve ekran kartına abanıyor millet anakartı da olabildiğince düşük alıyor. O işlemci için B550 chipset anakart öneriliyor zaten. İleriye dönük olması için de B550 şart. İşlemci PCI 4.0 destekli. B550'ler de PCI 4.0 destekli. Anakart seçimin çok yanlış. Sadece oyun yönünden bakmayın SSD hızları da çok artıyor PCI 4.0'da. O anakart sanırım işlemciyi besleyemiyor.

2017'den beri kullanıyorum sadece ekran karti degisti hocam. Iste demek istedigimde o. PCI 4.0 FPS düşmesi yapiyor mu? Sanki ekran karti darbogaz yapiyormus gibi 50 70 arasi dusup cikiyor. PCI 4.0'dan dolayi mi yapiyor bunu.

Son düzenleme:
2017'den beri kullanıyorum sadece ekran karti degisti hocam. Iste demek istedigimde o. PCI 4.0 FPS düşmesi yapiyor mu? Sanki ekran karti darbogaz yapiyormus gibi 50 70 arasi dusup cikiyor. PCI 4.0'dan dolayi mi yapiyor bunu.
Sanmıyorum, B550 anakart var bende. Kullanımları görmüşsünüzdür, ayarları fullersem kullanım çoğalıyor ama yine de 60-70'lere düşüyor.

Fark ettiysen CPU kullanimi CPU 1 10 kusurken CPU 2 90'larda geziyor cozemedim o yukselincede GPU yuzde 60'lara dusuyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
PUBG sıkıntılı bir oyun. Sis içinde FPS 70-90 arası, atlayınca 90'a falan düşüyor garip yani çözemedim.

Senin VRAM nasıl 4500'lere cikti kart zaten 4 GB'lik.

O dediğin muhtemelen en güçlü çekirdekler, darboğaz olayı değil bence.

Benim sistem aynı değil, 6700XT kullanıyorum ben.

Reis zaten bizim olayimiz bambaska. Numunelik bir kart. VRAM'i dusurdum yine FPS drop oluyor. Degisik bir mevzu var. Bende PCI 4.0 olayina bagliyorum ama baktigimkzda FPS düşmesi degil FPS kaybi olur diyen cok yani 100 degilde 70 FPS alirsjn manasinda PCI 3.0 da.

Yeni konular

Geri
Yukarı