RX 6500 XT sistemde yayın açılır mı?

Rowns

Centipat
Daha fazla  
Son zamanlarda bilgisayar aramaktayım aklımdaki gereksinimler ise bunlar;

İşlemci i3 10105 F ekran kartı RX 6500 XT Corsair vevagance RGB 16 GB 3200 MHz RAM 500W PSU.

5 Mbps upload hızı bu donanımlarla oyun ve yayın açılır mı? Bir de uzun ömürlü olur mu? Böyle bir sistem en az 2 ya da 3 yıl beni üzmemesi lazım. PUBG Valorant CS GTA 5 RDR 2 Forza gibi üst düzey oyunlarda sorun yasar miyim? 2-3 yıl sonra veya şimdilerde.

AMD ekran kartı yayını NVIDIA gibi vermiyor. NVIDIA da performans kaybetmeden yayın yapılıyor NVENC codec ile bu nedenle işlemci yaparsınız ama bu sefer performans düşer. Bana göre ekran kartını NVIDIA tercih ederseniz daha iyi olur.

AMD ekran kartı yayını NVIDIA gibi vermiyor. NVIDIA da performans kaybetmeden yayın yapılıyor NVENC codec ile bu nedenle işlemci yaparsınız ama bu sefer performans düşer. Bana göre ekran kartını NVIDIA tercih ederseniz daha iyi olur.

Peki bu fiyat bandında başka hangi kartlar alınabilir.

Hocam babada yardımcı olur musunuz bende yayın açmak istiyorum ama biraz bilgisayarım çok iyi değil Casper Nirvana c350 bilgisayarım iyi yayın açar mıyım

Hocam bir sorum daha var PC en az kaç TL olmalı mesela normalde Casper Nirvana C350 4000 TL yayıncılık için en az kaç TL'lik PC almalıyim

Toplam olarak değişir ama içinde NVIDIA RTX 3050 veya 1660 Super minimum olsun mesela işlemci olarak 6 çekirdek bir AMD Ryzen 3600 veya 5600 gibi bir işlemci en ideali olur. Yani ortalama 8-10k eder muhtemelen en az işlemci ve ekran kartına göre bakın sistemlere

Yeni konular

Geri
Yukarı