RX 6500XT fanı dönmüyor ve görüntü gelmiyor

emiryilmaz28

Centipat
Daha fazla  
Ekran kartı
Sapphire Radeon RX 6500XT
Anakart
ASUS PRIME B450M-K I
İşlemci
AMD Ryzen 5 5500
Bugün ekim 2022'de topladığım bilgisayarımın termal macununu değiştirmek için kasayı açtım. Toplarken bir bilgisayarcıya götürmüştüm. Nedenini bilmediğim şekilde fan ve işlemci birbirine yapışmış termal macun yanlardan fışkırmıştı. Söktüm iyice temizledim ve geri taktım. Fanı da yerleştirmek istediğimde ekran kartı zorluk çıkartıyordu o yüzden söktüm. Fanı takıp ekran kartını da takınca Power kablosunu ve DisplayPort'u mu bağlayıp güç düğmesine bastım. LED'lerim yanıyor fanlarım çalışıyor fakat ekran kartımın fanı dönmüyor ve görüntü vermiyordu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bugün ekim 2022'de topladığım bilgisayarımın termal macununu değiştirmek için kasayı açtım. Toplarken bir bilgisayarcıya götürmüştüm. Nedenini bilmediğim şekilde fan ve işlemci birbirine yapışmış termal macun yanlardan fışkırmıştı. Söktüm iyice temizledim ve geri taktım. Fanı da yerleştirmek istediğimde ekran kartı zorluk çıkartıyordu o yüzden söktüm. Fanı takıp ekran kartını da takınca Power kablosunu ve DisplayPort'u mu bağlayıp güç düğmesine bastım. LED'lerim yanıyor fanlarım çalışıyor fakat ekran kartımın fanı dönmüyor ve görüntü vermiyordu.
Aynı sorunu ben de yaşadım, kartı çöpe atıyordum sinirden zaten çöp olmuştu.

Aynı sorunu ben de yaşadım, kartı çöpe atıyordum sinirden zaten çöp olmuştu.

Haydaa RX 6500 XT arıyorken önüme çıkan konuya bak.

PSU modüler mi? Modüler ise PSU'ya giren kablo oynamış ta olabilir.
Modüler ne demek bilmiyorum hocam fakat PSU hakkında sadece kasayla beraber geldiğini biliyorum.

Dosya Ekleri

• 1679157786034274625785127599822.jpg
    1679157786034274625785127599822.jpg
    167 KB · Görüntüleme: 13
Fişten çekin ve BIOS pilini sökün. 10 dakika sonra takın ve fisten çekik olarak açma kapama düğmesine basın bırakın. Daha sonra fişe takıp deneyin.

Fişten çekin ve BIOS pilini sökün. 10 dakika sonra takın ve fisten çekik olarak açma kapama düğmesine basın bırakın. Daha sonra fişe takıp deneyin.

Birebir denedim fakat hala aynı sonuç bugün teknik servislere gideceğim sağ olun ilginiz için.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı