RX 6500XT sistemde oyuna girer girmez GPU hotspot 100 derece oluyor

Kod:
The GPU clock never drop down when during 3D operation meant it is no problem , thanks.

Bana böyle yazdı, FAN Hızı %100'de çalıştığını söylemem rağmen sıkıntı değil dedi :D

@afraz Valla ben de kartı değişmeyi düşünüyorum ama basit sorunlar da olsa böyle sorunlara sahip kartı satarken de vicdan yaparım ben. Bu yüzden iki arada bir derede kaldım.
RX 6500XT Kronik olarak böyleyse alıcıyıda bilgilendiririm bu şekilde alışveriş yapılır bence..

Kod:
The GPU clock never drop down when during 3D operation meant it is no problem , thanks.

Bana böyle yazdı, FAN Hızı %100'de çalıştığını söylemem rağmen sıkıntı değil dedi :D

RX 6500XT Kronik olarak böyleyse alıcıyıda bilgilendiririm bu şekilde alışveriş yapılır bence..
Bu kronik değil hocam. Tamamen nadir denk gelen silikon hatası diye düşünüyorum. Bakım yapılsın diye göndersen muhtemelen sorun çözülecek

Bakalım sinerji ne diyecek bekliyorum onları.. Olmadı gönderirim kararsızım.
Ben de bugün iş çıkışı gideceğim Endeks Bilişim'e. En azından bakım yapılmasını isteyeceğim. İki sıcaklık arasındaki 30-35 derecelik fark normal gelmiyor bana. Reddit'te aynı sorunu yaşayan adam servise yollamış, yerine yeni kart göndermişler. Benim yeni kart beklentim yok. Bakımı yapılsın ve hotspot sıcaklığı 90'ı geçmesin yeterli.

Ben de bugün iş çıkışı gideceğim Endeks Bilişim'e. En azından bakım yapılmasını isteyeceğim. İki sıcaklık arasındaki 30-35 derecelik fark normal gelmiyor bana. Reddit'te aynı sorunu yaşayan adam servise yollamış, yerine yeni kart göndermişler. Benim yeni kart beklentim yok. Bakımı yapılsın ve hotspot sıcaklığı 90'ı geçmesin yeterli.
Sizde hangi kart vardı hocam?

Sapphire Pulse RX 6700XT var bende.

RX 6500XT'ye özel değil sanırsam, benim anlamadığım sıcaklık değil aslında fan hızı cok ses yapıyor oyundayken sanki vantilatör calıstırıyoruz agsdgödşflg %100 ile çalışırsa zaten olacağı o normalde 60 dereceyhe %50 fan hızı yeter %50 fan hızını duymuyorum bile

MSI Afterburner üzerinden fan hızını ayarlayıp deneyin bir de isterseniz. Fan hızı değişmiyorsa yazılımsal olabilir yazılımını tekrar sıfırdan kurmayı deneyin.

Geri
Yukarı