RX 6600 arızalı olabilir mi?

377756

Hectopat
R5 5500.
Sapphire RX 6600.
MSI A320M-A Pro.
Teamgroup 2x8GB (Memtest86 no error)
En son driverlar ile bu linkteki.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sorundan yaşıyorum. 22.5.1 driverını yüklediğimde hiçbir sorun yaşamıyorum. Oyunlardaki performans test videolarındaki gibi Low %0.1 FPS normal.

Önceki driverda sorun yaşamıyorsam ekran kartım arızalı değildir değil mi? Yoksa garantiye göndermeyi düşünüyorum.

Sorunlu parça bana anakart gibi geliyor. AMD ekran kartı driverını anakartıma göre optimize etmemiş diye düşünüyorum.

önceki driverlerde bir sorun yoksa net yeni driver problemi 3-4 gün bekleyin bir sonra güncellemeye atarlar ,tek siz yaşamıyorsunuzdur . Güncelleme notlarını takip edin buna benzer bir sorun fixlendi diye not olacaktır, çünkü gözden kaçacak bir sorun değil . Birde en son sürüm WHQL olanı mı yüklediniz diğer sürümü yüklediyseniz böyle sorunlar olabilir, Siz sürüm düşüp öyle kullanın yeni güncelleme gelince tekrar notları okuyup öyle kurun ve bu sorun devam ederse kart üreticisiyle iletişime geçin ama ben driver problemli olduğunu düşünüyorum .

Önceki driverlerde bir sorun yoksa net yeni driver problemi 3-4 gün bekleyin bir sonra güncellemeye atarlar, tek siz yaşamıyorsunuzdur. Güncelleme notlarını takip edin buna benzer bir sorun fixlendi diye not olacaktır, çünkü gözden kaçacak bir sorun değil. Bir de en son sürüm WHQL olanı mı yüklediniz diğer sürümü yüklediyseniz böyle sorunlar olabilir, siz sürüm düşüp öyle kullanın yeni güncelleme gelince tekrar notları okuyup öyle kurun ve bu sorun devam ederse kart üreticisiyle iletişime geçin ama ben driver problemli olduğunu düşünüyorum.

Hocam 22.5.1 sürümü 1 yıldan daha uzun süre önce çıktı. Ondan sonra hep sorunlu. Sorun 22.5.2 de başlıyor. 23.5.3 en son çıkan onu da denedim aynı.

AMD ye ulaşsam ilgilenirler mi?

Hocam 22.5.1 sürümü 1 yıldan daha uzun süre önce çıktı. Ondan sonra hep sorunlu. Sorun 22.5.2 de başlıyor. 23.5.3 en son çıkan onu da denedim aynı.

AMD ye ulaşsam ilgilenirler mi?
AMD'ye değilde direkt Sapphire Türkiye'ye ulaşırsanız daha mantıklı olur ki onların belki bu konuda ekran kartı bios updatesi vardır . Ekran kartının sitesine girip bios updatesine baktınız mı eğer mevcutsa onu kurun derim ama siz öncelikle Sapphire Türkiye ile iletişime geçin .

R5 5500.
Sapphire RX 6600.
MSI A320M-A Pro.
Teamgroup 2x8GB (Memtest86 no error)
En son driverlar ile bu linkteki.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sorundan yaşıyorum. 22.5.1 driverını yüklediğimde hiçbir sorun yaşamıyorum. Oyunlardaki performans test videolarındaki gibi Low %0.1 FPS normal.

Önceki driverda sorun yaşamıyorsam ekran kartım arızalı değildir değil mi? Yoksa garantiye göndermeyi düşünüyorum.

Sorunlu parça bana anakart gibi geliyor. AMD ekran kartı driverını anakartıma göre optimize etmemiş diye düşünüyorum.

Hocam aynı model kartı bende kullanıyorum sorunun ne olduğunu tam anlayamadım ama yardımcı olacaksa benim de yaşadığım bazı sorunlar var.
22.5.1 RX 6600 için çıkmış ilk sürücü ve dediğiniz gibi bende bu sürücüden sonra çıkmış sürücülerin hepsinde oyundan atma, siyah ekran, donma ve bilgisayarı kapatınca fan ayarlarının sıfırlanması gibi sorunlar var. 22.5.1'de bu sorunların hiçbirini yaşamıyorum sadece bu sürümden kaynaklı görev yöneticisinde normal sıcaklık yerine hotspot sıcaklığını göstermekte bununda kullanıma bir etkisi yok.

Not: Bende çok araştırdım bir sürü ayar vs dedenedim ama 22.5.1 kullanmaktan başka çözüm bulamadım.

Geri
Yukarı