RX 6600 düşük performans veriyor

anilcebbur

Picopat
Daha fazla  
RAM
16 GB
SSD veya HDD modeli
Kingston 256 GB SSD
Ekran kartı
Sapphire RX 6600 8GB
Anakart
ASUS PRO H510M C-CSM
İşlemci
İintel i5 10400
2.el RX 6600 aldım FurMark testinde olması gerektiği gibi çalışıyor ama Valorant'ta 100 200 FPS arası oluyor. Bazen 60 FPS'nin altına düşüyor nedeni ne olabilir?

Hangi ayarlarda oynuyorsunuz Valorantı? Sıcaklık değerleriniz nedir? Çift modül ram mi kullanıyorsunuz? Ayrıca gördüğüm kadarıyla düşük ayarlarda oynuyorsanız 100-200 arası FPS gayet normal. 60 FPS'in altına düşmesinin birden çok sebebi olabilir ama öncelikle söylediklerime cevap verebilirseniz ona göre konuşalım. Sizde değerlerinizi bu video ile karşılaştırabilirsiniz:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Valorant işlemci ağırlıklı bir oyun olduğu için RX 6600 fazla fark yaratmaz, bende GTX 1050 ile CS:GO'da 160 FPS alıyordum RX 6600'a geçince sadece 40 FPS yükseldi. Grafik ağırlıklı Witcher 3, RDR 2 gibi oyunlarda test yapmalısın.

driverları güncelledin mi
evet eski sürücüyü ddu ile kaldırdım da

Valorant işlemci ağırlıklı bir oyun olduğu için RX 6600 fazla fark yaratmaz, bende GTX 1050 ile CS:GO'da 160 FPS alıyordum RX 6600'a geçince sadece 40 FPS yükseldi. Grafik ağırlıklı Witcher 3, RDR 2 gibi oyunlarda test yapmalısın.
hiç 60 fps altına düştüğü oluyor mu. ben dün yaşadım

Hangi ayarlarda oynuyorsunuz Valorantı? Sıcaklık değerleriniz nedir? Çift modül ram mi kullanıyorsunuz? Ayrıca gördüğüm kadarıyla düşük ayarlarda oynuyorsanız 100-200 arası FPS gayet normal. 60 FPS'in altına düşmesinin birden çok sebebi olabilir ama öncelikle söylediklerime cevap verebilirseniz ona göre konuşalım. Sizde değerlerinizi bu video ile karşılaştırabilirsiniz:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
evet çift modül ram iki farklı markanın.sıcaklık değerlerini şuan tam hatırlamıyorum ama ortalama olarak cpu 60 70 arası ekran kartı 40 60 arası. orta low ayarlarda oynuyorum

Geri
Yukarı