RX 6600 ekran karıncalanması

Ehli_KeYf

Kilopat
Makaleler
8
Yer
İzmir
Daha fazla  
Öncelikle herkese iyi sosyaller. Yeni almış olduğum XFX swft 210 RX 6600 ekran kartım ile sorun yaşıyorum. İlk başlarda sürücü çökme hatası ile karşılaştım daha sonra DDU ile 22.5.2 numaralı sürücüyü kaldırdım ve tekrardan kurdum. Fakat çökme sorunu hala devam ediyordu. Bilgisayara format attım sıfırdan kurulum yaptım ve 22.5.1 sürücüsünü kurdum. Bu sefer oyuna girer girmez sistem kendini masaüstüne atıyor. Birkaç defa oyuna girmeye çalıştığımda da oyun tekrar masaüstüne attı ve karıncalı hale geldi. Bilgisayarı tekrardan başlattım ve karıncalı ekran düzeldi.

Ekran kartını aldığımdan beri sürücü çökme veya siyah ekran sorunlarıyla karşılaştım ve bayağı canımı sıkmaya başladı. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

Sistem özelliklerim;
  • İşlemci: AMD Ryzen 5 3600.
  • Anakart: MSI B450M Bazooka V2.
  • RAM: G.Skill Ripjaws 8x2 DDR4 3600MHz CL18.
  • PSU: Zalman 500le.
  • SSD: Kingston A400 240 GB SATA SSD.
  • HDD: WD Blue 1TB.

Ekran Alıntısı.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Vallahi attığın ilk görsele göre dönüştürücü problemli. Sen bu testleri dönüştürücü kullanarak yaptıysan zaten boşa kürek çekmişizdir.

TV'ye HDMI kablosu ile bağladığımı ve 45 dakika FurMark testi yaptığı söyledim ve sıkıntı olmadığını söyledim ama oyuna girdiğimde sürücü zaman aşımı hatasının devam ettiğini söyledim. Dönüştürücü olmadan da bu hataları aldığıma göre sorunun dönüştürücüde olmadığı kanaatine vardım.

TV'ye HDMI kablosu ile bağladığımı ve 45 dakika FurMark testi yaptığı söyledim ve sıkıntı olmadığını söyledim ama oyuna girdiğimde sürücü zaman aşımı hatasının devam ettiğini söyledim. Dönüştürücü olmadan da bu hataları aldığıma göre sorunun dönüştürücüde olmadığı kanaatine vardım.
Tamam kardeşim o zaman sen çözmüşsün. Kolay gelsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı